Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Wrocław z umową na wiadukt dla tramwaju na Nowy Dwór

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-07-25 11:16
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wrocław z umową na wiadukt dla tramwaju na Nowy Dwór
fot. fb Jacka Sutryka
Wrocławskie Inwestycje podpisały umowę na budowę 160-metrowego wiaduktu nad torami kolejowymi w ciągu Robotniczej. To trzecia już umowa w ramach inwestycji związanych z budową trasy tramwajowo-autobusowej na Nowy Dwór.

Siedmiokilometrowa trasa autobusowo-tramwajowa ma połączyć plac Orląt Lwowskich z Nowym Dworem. W I połowie lipca miasto podpisało umowę na pierwszy jej odcinek – pl. Orląt Lwowskich do ul. Smoleckiej – którego realizacja ma zakończyć się w 2021 r. W zeszłym tygodniu zaś została zawarta umowa na kolejny odcinek od wiaduktu nad ulicą Smolecką do wiaduktu nad torami kolejowymi wraz z infrastrukturą na wiaduktach oraz fragmentem ulicy Wagonowej. Ten fragment ma być gotowy w przyszłym roku.

Teraz, zgodnie z zapowiedziami, kontraktowana jest realizacja dalszych odcinków. – Podpisaliśmy umowę na kolejne prace w ramach budowy TAT, czyli trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór w ciągu ulicy Robotniczej. Tym razem zakontraktowaliśmy budowę blisko 160 metrowego wiaduktu nad torami kolejowymi. W ramach tej inwestycji powstanie także tunel pod TAT, który ułatwi przejście pieszym i przejazd rowerzystom – poinformował wczoraj Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Wykonawcą została firma Budimex, która na realizacje prac – licząc od wczorajszego podpisania umowy – ma 18 miesięcy. Wartość umowy to blisko 40 mln zł.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wrocław z drugą umową na tramwaj na Nowy Dwór

Przestrzeń

Wrocław z drugą umową na tramwaj na Nowy Dwór

Witold Urbanowicz 19 lipca 2019

Wrocław zaprojektuje tramwaj wzdłuż Rogowskiej na Nowym Dworze

Komunikacja

Wrocław zaprojektuje tramwaj wzdłuż Rogowskiej na Nowym Dworze

Witold Urbanowicz 10 czerwca 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5