Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Wrocław z przetargiem na środkowy odcinek trasy na Nowy Dwór

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-11-05 16:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wrocław z przetargiem na środkowy odcinek trasy na Nowy Dwór
fot. UM Wrocław
Wrocławskie Inwestycje ogłosiły przetarg na budowę jednego z odcinków trasy TAT – od Parku Biznesu do ul. Rogowskiej. To kontynuacja robót rozpoczętych przy innych elementach trasy, podzielonej na wiele odrębnych zadań. Na realizację przeznaczono 17 miesięcy.

Trwają już prace przy pierwszym odcinku trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór. Zakres robót podzielono na kilkanaście zadań, zlecanych w odrębnych umowach, z podziałem na branże.

Przedmiotem najnowszego przetargu jest budowa kolejnego odcinak wydzielonej trasy autobusowo-tramwjaowej na Nowy Dwór. Chodzi o odcinek od Parku Biznesu do ul. Rogowskiej. Torowisko wytyczone będzie pomiędzy jezdnią ul. Robotniczej a parkingami biurowców przy ul. Strzegomskiej. Nad torami zostanie wybudowany nowy wiadukt tramwajowo-autobusowy. Dalej torowisko będzie poprowadzone w ciągu Strzegomskiej.

Postępowanie zakłada m.in. budowę stacji prostownikowej Nowodworska, budowę układu drogowo-torowego wraz z infrastrukturą towarzyszącą na odcinku od km 2+950 do Rogowskiej (ok. km 5+264), budowę sieci trakcyjnej od pętli WPT do Rogowskiej, montażu sygnalizacji i informacji pasażerskiej. Zakres zamówienia obejmuje również budowę technicznej pętli w rejonie skrzyżowania Strzegomskiej i Rogowskiej, przy czym zamawiający zastrzega sobie prawo do rezygnacji z pętli w przypadku przyspieszenia realizacji dalszego odcinka. Roboty zlecane w ramach tego przetargu będą w niektórych miejscach pokrywać się z obszarami robót innych wykonawców.

Termin składania ofert mija 12 grudnia. O wyborze decydują cena (60%), termin gwarancji (10%), termin rękojmi (10%) oraz doświadczenie kierownika robót torowych (20%). Na realizację wszystkich robót przeznaczono 17 miesięcy.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wrocław chwali się budową tramwaju na Nowy Dwór [wideo]

Przestrzeń

Wrocław chwali się budową tramwaju na Nowy Dwór [wideo]

jd/inf. pras. 03 października 2019

Wrocław: Rusza budowa trasy tramwajowej na Nowy Dwór

Przestrzeń

Wrocław: Rusza budowa trasy tramwajowej na Nowy Dwór

Redakcja 06 września 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5