Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Wrocław z ofertami na tramwaj na Popowickiej. Budżet niedoszacowany?

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-02-07 10:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wrocław z ofertami na tramwaj na Popowickiej. Budżet niedoszacowany?
fot. Wrocławskie Inwestycje
Wrocławskie Inwestycje otworzyły oferty na budowę trasy tramwajowej wzdłuż Popowickiej, Starogroblowej i Długiej wraz z budową przystanków kolejowych Wrocław Popowice i Wrocław Szczepin. Najtańsza oferta przekracza budżet, określony na kwotę 182 mln zł brutto, o kwotę ponad 50 mln zł.

Przedmiotem postępowania jest budowa trasy tramwajowej wzdłuż ul. Popowickiej, Starogroblowej i Długiej od ul. Milenijnej do Jagiełły wraz z przebudową wiaduktu nad ul. Długą oraz budową zintegrowanego węzła tramwajowo-kolejowego Wrocław-Popowice. Przedsięwzięcie obejmuje budowę przystanku kolejowego Wrocław Szczepin wraz z przebudową wiaduktu kolejowego nad ul. Długą oraz niezbędną infrastrukturą. Przetarg ogłoszony jest wspólnie z PKP PLK i szeregu deweloperów. Więcej o postępowaniu pisaliśmy tutaj.

W postępowaniu wpłynęły cztery oferty. Budżet zamawiającego wynosi 182,1 mln zł brutto, z czego Wrocław wykłada 127,3 mln zł brutto, a PKP PLK 44,4 mln zł brutto. Pozostałą kwotę, w wysokości 10,4 mln zł brutto, wyasygnują prywatne firmy – Grupa Deweloperów z Kępy Mieszczańskiej oraz Winhall Investments.

Wygląda na to, że budżet inwestycji został niedoszacowany. Najtańsza oferta przekracza budżet o ponad 50 mln zł. Intercor z Zawiercia jest w stanie wykonać inwestycję za 237,8 mln zł brutto, ZUE z Krakowa zaproponowało275,6 mln zł brutto, Budimex wycenił prace na 288,8 mln zł brutto, natomiast Trakcja PRKiI oczekuje 303,5 mln zł brutto.
 
Wykonawcy zadeklarowali wykonanie prac do końca października 2019 r.  Teraz Wrocław musi zastanowić się, czy zwiększyć środki, czy też rozpisać nowy przetarg.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wrocław przebudowuje okolice placu Św. Macieja

Przestrzeń

Wrocław przebudowuje okolice placu Św. Macieja

Jakub Dybalski 30 stycznia 2018

Wrocław. Tramwaje na wysokim poziomie

Komunikacja

Wrocław. Tramwaje na wysokim poziomie

Jakub Dybalski 27 grudnia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5