Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Wrocław z ofertami na remont torowiska na Złotoryjskiej obok Dolmedu

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-01-13 16:43
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wrocław z ofertami na remont torowiska na Złotoryjskiej obok Dolmedu
mat. MPK Wrocław
MPK Wrocław otworzył oferty w przetargu na remont torów tramwajowych wzdłuż ulicy Złotoryjskiej obok Dolmedu. To miejsce, które w sieci komunikacji miejskiej zyskuje bardzo duże znaczenie, bo będzie łącznikiem między ulicą Legnicką a trasą autobusowo-tramwajową (TAT) na Nowy Dwór.

Przedmiotem przetargu jest wymiana rozjazdu na skrzyżowaniu Legnickiej i Złotoryjskiej wraz z remontem torowiska od przystanku Dolmed do skrzyżowania z ul. Strzegomską. To łącznik między Legnicką a budowaną trasą autobusowo-tramwajową (TAT) na Nowy Dwór.

Dzisiaj (13 stycznia) minął termin składania ofert. Wystartowały trzy podmioty. Wrocławski Zakład Siec i Zasilania proponuje 2,663 mln zł brutto, GM Roads z Oleśnicy – 2,832 mln zł brutto, a ZUE z Krakowa – 2,929 mln zł. Budżet na ten cel został określony na kwotę 2,663 mln zł brutto.

O wyborze decydują cena (60%) oraz okres gwarancji (40%). Wszystkie firmy zaproponowały 60 miesięcy gwarancji, więc wybór będzie sprowadzać się do ceny.

Prace mają potrwać do 9 kwietnia 2021 r., przy czym roboty wymagające zmian w komunikacji zbiorowej i zamknięcia ruchu tramwajowego mają być prowadzone w dniach od 12 lutego do 26 marca. Na razie, z uwagi na budowę TAT, tramwaje i tak nie jeżdżą Złotoryjską do pętli przy Robotniczej. Koniec prac na Złotoryjskiej ma się zbiec w czasie z otwarciem fragmentu TAT z placu Orląt Lwowskich do Wrocławskiego Parku Przemysłowego.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wrocław dokupi Moderusy Gamma w ramach opcji

Komunikacja

Wrocław dokupi Moderusy Gamma w ramach opcji

Redakcja 08 stycznia 2021

Wrocław: Kto utrzyma infrastrukturę tramwajową?

Komunikacja

Wrocław: Kto utrzyma infrastrukturę tramwajową?

Witold Urbanowicz 21 grudnia 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5