Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Wrocław z ofertami na przebudowę rozjazdów tramwajowych przy dworcu

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-05-08 17:09
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wrocław z ofertami na przebudowę rozjazdów tramwajowych przy dworcu
mat. MPK Wrocław
MPK Wrocław ogłosiło przetarg na kompleksową przebudowę węzła tramwajowego na skrzyżowaniu Piłsudskiego, Kołłątaja i Peronowej, realizowaną w formuje projektuj i buduj. Cała inwestycja potrwa dziewięć miesięcy.

Przedmiotem przetargu jest przebudowa węzła tramwajowego na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego, Kołłątaja i Peronowej w formule projektuj i buduj. Jak informuje zamawiający, inwestycja ma na celu przywrócenie stanu technicznego do pierwotnego z dostosowaniem do wymagań aktualnych warunków technicznych, przepisów itp. Realizacja zadania ma skutkować zmniejszeniem liczby wykolejeń oraz w miarę możliwości likwidacją kolizji skrajni taboru na relacji lewoskrętu z ulicy Piłsudskiego w kierunku ulicy Kołłątaja.

Zakres prac obejmuje wymianę szyn, rozjazdów, krzyżownic, zwrotnic, konstrukcji wraz z podbudową, zabudowy nawierzchni torowej. W sumie przewidziano wymianę około 135 mtp. Zaplanowano też wymianę przewodu jezdnego.

Dziś (8 maja) minął termin składania ofert. Wystartowały dwie firmy. GM Roads Polska zaproponowało 9,036 mln zł brutto, a konsorcjum KZN Rail i Zakład Sieci i Zasilania – 9,569 mln zł brutto. Oferty mieszczą się w kosztorysie określonym na kwotę 10,4 mln zł brutto. O wyborze decydują cena oferty (60%), skrócony termin realizacji zamówienia (20%), okres gwarancji (10%), doświadczenie kierownika budowy (10%).

Możliwe rozpoczęcie robót budowlanych przypada na 2 listopada 2020 r. Obie firmy zaoferowały ich zakończenie w terminie do 14 stycznia 2021 r. Prace mają być prowadzone etapowo z zachowaniem częściowej przejezdności skrzyżowania.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5