Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Wrocław z ofertą na wymianę torów i rozjazdów

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-03-20 09:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wrocław z ofertą na wymianę torów i rozjazdów
fot. Google Street Map
MPK Wrocław, które przejęło utrzymanie infrastruktury tramwajowej, otworzyło oferty w przetargach na wymianę torów na Nadodrzu oraz rozjazdów na dwóch skrzyżowaniach. We wszystkich wpłynęła tylko jedna oferta – we wszystkich przypadkach powyżej kosztorysu zamawiającego.

MPK Wrocław otworzyło oferty w przetargu na remont nawierzchni torowiska w ciągu Pomorskiej, pl. Staszica i Reymonta na odcinku od skrzyżowania z ul. Dubois do mostu Osobowickiego. Długość torowiska, poprowadzonego w jezdni, wynosi ok. 1,4 km.

Wystartował jedynie wrocławski Zakład Sieci i Zasilania, który wycenił roboty na 2,769 mln zł brutto i podtrzymał 30-dniowy termin realizacji. MPK wyceniło prace na 1,298 mln zł brutto.

Minął też termin składania ofert w przetargu na wymianę rozjazdów na dwóch skrzyżowaniach. W postępowaniu na wymianę rozjazdu tramwajowego na skrzyżowaniu ul. Podwale i ul. Świdnickiej również wystartował wyłącznie Zakład Sieci i Zasilania z ofertą na kwotę 1,181 mln zł przy budżecie określonym na 738 tys. zł brutto. W przetargu na a wymianie rozjazdu tramwajowego na skrzyżowaniu ul. Piotra Skargi i ul. Teatralnej. Wystartowały dwie firmy, ale tylko jedna złożyła ofertę. Zakład Sieci i Zasilania wycenił swoją ofertę na 730,6 tys. zł przy budżecie310,2 tys. zł brutto. Laubres z Wrocławia złożył jedynie podpis elektroniczny bez pliku z danymi.

Trwają przetargi na wymianę rozjazdów na trzech innych skrzyżowaniach. Jednocześnie MPK 13 marca podpisało umowę ze spółką Cone Amg na wykonanie dokumentacji projektowej dla remontu torowiska ul. Olszewskiego od ul. Wróblewskiego – zajezdnia Dąbie do pętli Biskupin wraz z przebudową sieci trakcyjnej. Więcej o zakresie prac pisaliśmy tutaj.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
MPK Wrocław bierze się za wymianę rozjazdów

Przestrzeń

MPK Wrocław bierze się za wymianę rozjazdów

Witold Urbanowicz 09 marca 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5