Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Wrocław z ofertą na remont torowiska w ul. św. Mikołaja i Ruskiej

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-06-11 13:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wrocław z ofertą na remont torowiska w ul. św. Mikołaja i Ruskiej
fot. MPK Wrocław
MPK Wrocław otworzył oferty w przetargu na remont wydzielonych torowisk tramwajowych w ciągu św. Mikołaja i Ruskiej. O zamówienie ubiega się jeden podmiot. Prace miałyby rozpocząć się pod koniec lipca.

Przedmiotem zamówienia jest remont torowisk w ulicach św. Mikołaja i Ruskiej. W obu miejscach stan wydzielonego torowiska, po którym odbywa się ruch autobusowy, jest zły: wyeksploatowane szyny, miejscowe zapadnięcia i pęknięcia szyn, ubytki nawierzchni. Podbudowa wykonana jest w starej technologii na podbudowie asfaltowej i podlewie z mastyksu.

W projekcie remontu torowiska przewidziano wymianę nawierzchni torowej wraz z całkowitą wymianą podbudowy. Torowisko zaprojektowano na płycie betonowej z ciągłym podlewem pod szyną – z zabudową torowiska nawierzchnią betonową w obrębie torowiska wydzielonego oraz z naprawą nawierzchni asfaltowej w zakresie torowiska wspólnego na skrzyżowaniu z ul. Kazimierza Wielkiego.

Dzisiaj (11 czerwca) minął termin składania ofert. Wystartowała jedynie firma Pro-Tra Building z Wrocławia z ofertą na kwotę 4,798 mln zł brutto, co nieznacznie przewyższa budżet określony na 4,402 mln zł brutto.

Planowany termin zamknięć linii tramwajowych przewidziano od 31.07.2021 r. do 22.10.2021 r. W I etapie przewidziano prace wzdłuż św. Mikołaja – wraz z łukami w ul. Kazimierza Wielkiego (w sumie ok. 0,358 km toru pojedynczego). W II etapie – w ciągu Ruskiej, z łukami w ul. Kazimierza Wielkiego (w sumie ok. 0,456 km toru pojedynczego).

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5