Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Wrocław z nowym przetargiem na dostawy do 40 tramwajów. Min. trzy człony i część skrętnych wózków

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-07-26 10:01
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wrocław z nowym przetargiem na dostawy do 40 tramwajów. Min. trzy człony i część skrętnych wózków
mat. MPK Wrocław
MPK Wrocław rozpisało nowy przetarg na dostawy kolejnych 24 wieloczłonowych, w pełni niskopodłogowych tramwajów z opcją na kolejne 16 pojazdów. Oferty poznamy jesienią.

Przedmiotem przetargu jest dostawa 24 wieloczłonowych tramwajów jednokierunkowych. Przewidziano też prawo opcji w postaci możliwości zwiększenia zamówienia dodatkowo do 16 tramwajów. – Pojazdy będą nowe, w całości niskopodłogowe i klimatyzowane. Mają zapewnić najwyższy standard podróżowania komunikacją miejską – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Tramwaj o długości maks. 32 m i szerokości 2,4 m powinien być co najmniej trójczłonowy, z silnikami prądu przemiennego. Całkowitą pojemność określono na co najmniej 200 osób (przyjmując 0,20 m2 na osobę stojącą), w tym min. 40 na miejscach siedzących. Pojazd powinien charakteryzować się nowoczesną i aerodynamiczną sylwetką, z zastosowaniem modułów kompozytowych. W tramwaju znaleźć się ma co najmniej pięć sztuk drzwi – odskokowo-przesuwnych. Wymagana jest niska podłoga, bez stopni, z maksymalnym pochyleniem 11 stopni – z wejściem na wysokości maks. 350 mm, w pozostałych strefach maks. 380 mm, nad wózkami maks. 520 mm. Wagony będą klimatyzowane. Zaplanowano min. trzy ładowarki USB do ładowania urządzeń mobilnych przez pasażerów. Pojazd musi być wyposażony w system monitoringu, kasowniki, system informacji pasażerskiej oraz zapowiedzi głosowe.

W tramwaju powinny znaleźć się maks. cztery wózki, w tym co najmniej dwa skrętne. Przewidziano absorbery energii. Wymagana jest blokada prędkości wynosząca 55 km/h. W tramwaju powinien znaleźć się akumulator bądź zasobnik energii, umożliwiający przejechanie min. 400 m bez zasilania z sieci trakcyjnej.

Termin składania ofert mija 30 września. Startować mogą firmy, które w ciągu ostatnich trzech lat dostarczyły co najmniej 10 fabrycznie nowych elektrycznych tramwajów, zdefiniowanych jako pasażerski pojazd drogowy o miejscach siedzących dla więcej niż dziewięciu osób (łącznie z motorniczym), podłączony do przewodów elektrycznych poruszający się po szynach.

Udział produktów pochodzących z państw członkowskich Unii Europejskiej lub krajów, z którymi Unia Europejska zawarła umowy o równym traktowaniu przedsiębiorców musi przekraczać 50%. O wyborze zdecyduje szereg kryteriów: cena (49%), wyposażenie tramwajów w urządzenia hydrauliczno/pneumatyczne lub elektromechaniczne niewymagające zastosowania badań Transportowego Dozoru Technicznego (5%), wyposażenie tramwajów w przetwornice statyczne wyprodukowane w technologii SIC (3%), wyposażenie tramwajów w falowniki wyprodukowane w technologii SIC (3%),poziom hałasu zewnętrznego (6%), poziom hałasu wewnętrznego (6%), okres gwarancji tramwaju (5%), okres gwarancji na perforację korozyjną, pękania i powłoki (3%), pochyłość podłogi (4%), nacisk statyczny osi (10%), sposób wejścia do kabiny motorniczego (5%), liczba siedzeń dostępnych z poziomu niskiej podłogi (1%). Punktowane będą dodatkowe (oddzielne) drzwi wejściowe do kabiny motorniczego.

Pierwszy pojazd ma zostać dostarczony w ciągu 24 miesięcy od zawarcia umowy. Na realizację dostaw pozostałych tramwajów przeznaczono maksymalnie 37 miesięcy. O skorzystaniu z prawa opcji zamawiający ma prawo poinformować w ciągu 27 miesięcy od zawarcia umowy. Tramwaje w ramach opcji zostaną dostarczone w terminie 7-15 miesięcy od zakończenia dostaw w ramach zamówienia podstawowego.

 – Łącznie w najbliższych latach jest szansa na 86 pojazdów, co jest nową jakością  – 46 z poprzedniego przetargu (będą to Moderusy Gamma) i 24 (+ 16 w ramach prawa opcji) w ramach nowego przetargu  – mówi Jacek Sutryk.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5