Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Wrocław wyremontuje torowiska w ul. św. Mikołaja i Ruskiej. Jest przetarg

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-05-12 16:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wrocław wyremontuje torowiska w ul. św. Mikołaja i Ruskiej. Jest przetarg
fot. MPK Wrocław
MPK Wrocław ogłosił przetarg na remont wydzielonych torowisk tramwajowych w ciągu św. Mikołaja i Ruskiej. Prace miałyby rozpocząć się pod koniec lipca.

Przedmiotem zamówienia jest remont torowisk w ulicach św. Mikołaja i Ruskiej. W obu miejscach stan wydzielonego torowiska, po którym odbywa się ruch autobusowy, jest zły: wyeksploatowane szyny, miejscowe zapadnięcia i pęknięcia szyn, ubytki nawierzchni. Podbudowa wykonana jest w starej technologii na podbudowie asfaltowej i podlewie z mastyksu.

W projekcie remontu torowiska przewidziano wymianę nawierzchni torowej wraz z całkowitą wymianą podbudowy. Torowisko zaprojektowano na płycie betonowej z ciągłym podlewem pod szyną – z zabudową torowiska nawierzchnią betonową w obrębie torowiska wydzielonego oraz z naprawą nawierzchni asfaltowej w zakresie torowiska wspólnego na skrzyżowaniu z ul. Kazimierza Wielkiego.

Termin składania ofert mija 8 czerwca. O wyborze zdecydują cena (70%) oraz okres gwarancji (30%). Na realizację całego zamówienia przeznaczono 104 dni od daty rozpoczęcia robót budowlanych wymagających zamknięć linii tramwajowych. Same prace budowlane potrwają 83 dni. Planowany termin zamknięć linii tramwajowych przewidziano od 31.07.2021 r. do 22.10.2021 r.

W I etapie przewidziano prace wzdłuż św. Mikołaja – wraz z łukami w ul. Kazimierza Wielkiego (w sumie ok. 0,358 km toru pojedynczego). W II etapie – w ciągu Ruskiej, z łukami w ul. Kazimierza Wielkiego (w sumie ok. 0,456 km toru pojedynczego).

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5