Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Wrocław: Wyremontują drugi peron na Olszewskiego

Dalej Wstecz
Autor:

Paulina Czarnota

Data publikacji:
2022-04-22 16:04
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa UM Wrocław (Wroclaw.pl)

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wrocław: Wyremontują drugi peron na Olszewskiego
fot. ZDiUM
Po naprawie północnego peronu tramwajowego przyszedł czas na południowy. Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu wybrał wykonawcę prac i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to inwestycja zakończy się za pięć miesięcy.

W zeszłym roku ZDiUM wyremontował peron północny na ul. Olszewskiego (przy skrzyżowaniu z ul. Chełmońskiego). – Podnieśliśmy jego nawierzchnię, żeby łatwiej było z niego korzystać naszym seniorom, maluchom i wszystkim innym pasażerom o ograniczonej sprawności. Ustawiliśmy nową wiatę i meble przystankowe – mówi Klaudia Piątek, rzeczniczka ZDiUM-u.

Teraz wykonawca wyłoniony drogą przetargu – Elektrotim – wykona podobne prace na peronie południowym. – Inwestycja jest trudna, nie tylko dlatego że peron jest bardzo wąski. Projekt i realizacja robót muszą bowiem chronić rosnące tam cztery stare, piękne i okazałe drzewa – mówi Klaudia Piątek.

Na peronie stanie nowa, dwustronna wiata wraz z ławką do siedzenia. Zapewni ona schronienie pasażerom jadącym autobusem do centrum i tramwajem na Biskupin. Dodatkowo zostanie podniesiony peron, żeby wygodniej było z niego korzystać osobom o ograniczonej mobilności. Podobnie jak wiata postawiona na peronie północnym, także i ta będzie bezpieczna dla ptaków, dzięki odpowiedniemu przygotowaniu szyb.

ZDiUM zadba też o bezpieczeństwo pieszych na przejściu przez torowisko, które zostanie doświetlone. Koszt wszystkich prac to blisko 460 tys. złotych.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5