Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Wrocław wymieni kolejne łuki i przejazdy: al. Hallera, Legnicka i pl. Jana Pawła II

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-06-17 16:27
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wrocław wymieni kolejne łuki i przejazdy: al. Hallera, Legnicka i pl. Jana Pawła II
fot. MPK Wrocław
MPK Wrocław ogłasza kolejne cztery przetargi na remonty infrastruktury tramwajowej. Tym razem chodzi o rozjazdy w al. Hallera na skrzyżowaniach Grabiszyńską i Powstańców Śląskich, rozjazdy i skrzyżowanie torowe na pl. Jana Pawła II i przejazd przez tory w Legnickiej.

Jeden z przetargów dotyczy wymiany rozjazdów w al. Hallera i łuków na skrzyżowaniu z ul. Powstańców Śląskich. Termin składania ofert mija 7 lipca. O wyborze zdecydują cena (60%), okres gwarancji (35%) oraz naprawa eksploatacyjna i wymiana elementów zwrotnic (5%). W tym ostatnim kryterium chodzi o zadeklarowanie wymiany elementów zwrotnic (iglic) wraz z elementami napędów (cięgna) oraz naprawy wbudowanych w ramach przedmiotu zamówienia krzyżownic i łuków poprzez ich napawanie i szlifowanie. Planowany termin wyłączenia komunikacji tramwajowej przypada od 25 września do 3 grudnia 2021 r.

Niedawno MPK podpisało umowę na remont torowiska w al. Hallera od Mieleckiej do Powstańców Śląskich. Prace przeprowadzi GM Roads Polska za 5,7 mln zł brutto. Natomiast 19 maja MPK zawarło kontakt z firmą Torhamer na wymianę dwóch pozostałych rozjazdów w ciągu Powstańców Śląskich na skrzyżowaniu z al. Hallera. Jej wartość to 2,2 mln zł brutto.

Kolejny przetarg obejmuje remont przejazdu przez torowisko w ul. Legnickiej na skrzyżowaniu z ul. Zachodnią. Termin składania ofert mija 12 lipca. O wyborze zdecydują cena (60%), okres gwarancji (20%), organizacja ruchu – prace w jednym etapie z zapewnieniem dwóch przejazdów tymczasowycb (20%). Planowany termin realizacji robót budowlanych przewidziano od dnia 4 września do 7 listopada 2021 r.

Trzecie postępowanie dotyczy wymiany rozjazdów, łuków i skrzyżowania torów na placu Jana Pawła II. Prace obejmą cztery rozjazdy i jedno skrzyżowanie torowe. Termin składania ofert mija 13 lipca. O wyborze zdecydują cena (60%), okres gwarancji (30%), naprawa eksploatacyjna skrzyżowania torowego, krzyżownic i łuków oraz wymiana elementów zwrotnic – iglic (10%). Przewidziano pięć etapów robót z zamknięciem ruchu tramwajowego: 28.08-23.10.2021 – wymiana rozjazdu od ul. Ruskiej i św. Mikołaja, 6.11-14.01.2022 – wymiana rozjazdu od ul. Legnickiej, 15.01.2022-25.03.2022 r. – wymiana skrzyżowania, 26.03-20.05.2022 r. – wymiana rozjazdu od Mostu Sikorskiego, 21.05-08.07.2022 r. – wymiana rozjazdu od pl. Orląt Lwowskich.

Ostatnie postępowanie dotyczy wymiany rozjazdów w al. Hallera i łuków na skrzyżowaniu z ul. Grabiszyńską. Termin składania ofert mija 16 lipca. Kryteria wyboru to cena (60%), gwarancja (35%) oraz naprawa eksploatacyjna i wymiana elementów zwrotnic (5%). Planowany termin wyłączenia komunikacji tramwajowej przewidziano od 25 września do 3 grudnia 2021 r.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5