Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Wrocław wyda więcej pieniędzy na dzierżawę 60 autobusów

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2017-04-05 10:55
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wrocław wyda więcej pieniędzy na dzierżawę 60 autobusów
autobus we Wrocławiufot. GRAD, lic. CC 3.0
Wrocławskie MPK rozpisało nowy przetarg na dzierżawę 40 przegubowych i 20 standardowych autobusów miejskich. Sumę przeznaczoną na tę operację zwiększono, co wydawało się konieczne, bo we wcześniejszym przetargu nikt nie złożył oferty.

MPK czeka na oferty firm do 22 maja. Na dziesięcioletnią dzierżawę chce wydać 90 767 440 zł czyli o ok. 5 mln zł więcej niż w zamówieniu, które zostało unieważnione na początku marca. Wtedy nikt nie złożył oferty. Przedstawiciele MPK zapowiadali, że postępowanie zostanie szybko rozpisane od nowa, bo zależy im, by autobusy trafiły na ulice jeszcze w tym roku.

Przedmiotem zamówienia jest 60 fabrycznie nowych niskopodłogowych autobusów miejskich, z czego aż 40 to pojazdy przegubowe. W pierwszym przetargu wpisana była opcja powiększenia zamówienia o 100 kolejnych autobusów i podniesienie jego wartości do ponad 213 mln zł, ale szybko ją z dokumentów przetargowych wykreślono.

W ogłoszeniu o zamówieniu MPK zaznacza, że cena nie jest jedynym kryterium, ale szczegółów dotyczących zasad oceny ofert na razie brak, bo zamawiający nie opublikował jeszcze SIWZ–u. Nie powinny się one jednak różnić od tych z pierwszego przetargu, gdzie cena decydowała o ocenie ofert w połowie, waga kryteriów technicznych i warunków gwarancji wynosiła po 20 proc. a zużycia energii – 10 proc.

Z racji wielkości zamówienia, wysokie są też wymagania względem oferentów. Wysokość wadium określono na 2 mln zł. Oferenci muszą tez posiadać ubezpieczenie od czynności związanych z zamówieniem na sumę 10 mln zł. Muszą się też wykazać doświadczeniem w postaci dostaw w ciągu ostatnich trzech lat co najmniej 60 fabrycznie nowych, niskopodłogowych autobusów miejskich, w tym minimum 30 autobusów przegubowych.

Po Wrocławiu kursuje dziś ponad 400 autobusów miejskich, głównie zarządzanych przez MPK, ale też blisko 70 pojazdów Michalczewskiego, wykonującego usługę jako podwykonawca MPK, a także kilku mniejszych przewoźników, którzy głównie obsługują linie podmiejskie.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wrocław. Michalczewski kupuje nowe MAN Lion’s City

Komunikacja

Wrocław. Michalczewski kupuje nowe MAN Lion’s City

Jakub Dybalski 29 marca 2017

Wrocław. Bez ofert w przetargu na 60 autobusów

Prawo & Finanse

Wrocław. Bez ofert w przetargu na 60 autobusów

Jakub Dybalski 06 marca 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5