Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Wrocław wybrał wykonawcę remontu torowiska w al. Hallera

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-05-06 17:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wrocław wybrał wykonawcę remontu torowiska w al. Hallera
mat. Google Street Map
MPK Wrocław rozstrzygnął przetarg na remont 800-metrowego odcinka torowiska w al. Hallera. Roboty, które wiązać się będą z wyłączeniem ruchu tramwajowego, zaplanowano po wakacjach.

Przedmiotem postępowania jest remont torowiska tramwajowego wzdłuż al. Hallera, na 800-metrowym odcinku od ul. Mieleckiej do ul. Powstańców Śląskich. Zadanie jest realizowane w formule zaprojektuj i wybuduj.

Inwestycja ma na celu przywrócenie stanu technicznego do pierwotnego z dostosowaniem do wymagań aktualnych warunków technicznych, przepisów itp. Jak wynika z dokumentacji, celem inwestycji ma być m.in. zmniejszenie liczby wykolejeń. Dodatkowo po wykonaniu inwestycji należy spodziewać się poprawy warunków ruchowych poprzez polepszenie równości nawierzchni, sprawności odwodnienia. Wykonana zostanie nowa konstrukcja torowiska. Założono wymianę ok. 1532 m szyn. Na całości zadania, oprócz przejazdów i przystanków, przewidziano torowisko zielone.

Oferty poznaliśmy 12 kwietnia, Wystartowały dwie firmy. Ostatecznie dzisiaj (6 maja) wybrano ofertę firmy GM Roads Polska na kwotę 5,698 mln zł brutto.

Termin na wykonanie robót budowlanych wymagających wyłączenia komunikacji tramwajowej wynosi 83 dni od dnia od dnia wskazanego w protokole z przekazania terenu budowy (planowany termin wyłączenia komunikacji tramwajowej od 11 września do 3 grudnia 2021 r.).

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5