Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Wrocław wybrał wykonawcę remontu torowiska na Podwalu i Mostowej

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2022-01-27 16:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wrocław wybrał wykonawcę remontu torowiska na Podwalu i Mostowej
fot. Google Maps
MPK Wrocław rozstrzygnęło przetarg na remont torów w ciągu ul. Podwale od Księcia Witolda do pl. Jana Pawła II. Zamówienie może zostać rozszerzone o odcinek Podwala i Mostowej do pl. Orląt Lwowskich.

Przedmiotem zamówienia jest remont torowiska tramwajowego w ul. Podwale i ul. Mostowej od pl. Jana Pawła II do ul. Księcia Witolda z wyłączeniem Mostu Sikorskiego. Zamówienie jest realizowane w formule projektuj i buduj. Prawem opcji objęto zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych związanych z remontem torowiska tramwajowego w ul. Podwale na odcinku od pl. Orląt Lwowskich do pl. Jana Pawła II.

Inwestycja ma na celu przywrócenie pierwotnego stanu technicznego z dostosowaniem do aktualnych wymagań. Jej celem jest też zmniejszenie liczby wykolejeń. Zakres prac obejmie wymianę szyn na długości ok. 1420 mtp. Przewidziano wykonanie nowej konstrukcji torowiska. Założono zastosowanie prefabrykowanych płyt żelbetowych bądź betonu lanego na mokro.

Termin składania ofert minął na początku stycznia. Wystartowały trzy firmy, ale wszystkie propozycje przewyższały budżet określony na 2,5 mln zł brutto. Ostatecznie udało się wygospodarować środki i MPK wczoraj (26 stycznia) wskazało zwycięzcę – to firma Torhamer, która złożyła najtańszą ofertę. Wykonawca wycenił roboty na 4,793 mln zł brutto, w tym 3,208 mln zł na zamówienie podstawowe.

Wybór musi się uprawomocnić. Na prace projektowe i uzyskanie decyzji o starcie prac przeznaczono 112 dni. Planowany termin wyłączenia komunikacji tramwajowej od pl. Jana Pawła II do Księcia Witolda to 26 marca – 20 maja 2022 r. Natomiast na odcinku od pl. Orląt Lwowskich do pl. Jana Pawła II – od 21 maja do 8 lipca 2022 r.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wrocław przygotowuje się do przebudowy zajezdni Ołbin

Przestrzeń

Wrocław przygotowuje się do przebudowy zajezdni Ołbin

Witold Urbanowicz 24 stycznia 2022

Wrocław przygotowuje się do przebudowy odcinka Pomorskiej

Przestrzeń

Wrocław przygotowuje się do przebudowy odcinka Pomorskiej

inf. pras/ oprac. WU 20 stycznia 2022

Pierwszy wrocławski tramwaj z patronką

Przestrzeń

Pierwszy wrocławski tramwaj z patronką

Wrocław 19 stycznia 2022

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5