Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Wrocław wybrał wykonawcę remontu torów na Pomorskiej

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-04-21 14:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wrocław wybrał wykonawcę remontu torów na Pomorskiej
fot. Google Street Map
MPK Wrocław rozstrzygnęło przetarg na remont nawierzchni torowiska w ciągu Pomorskiej, pl. Staszica i Reymonta. Zamówienie trafi do KZN Rail. Jednocześnie przewoźnik rozpisał postępowanie na konserwację torów tramwajowych.

Przedmiotem przetargu jest remont nawierzchni torowiska w ciągu Pomorskiej, pl. Staszica i Reymonta na odcinku od skrzyżowania z ul. Dubois do mostu Osobowickiego. Długość torowiska, poprowadzonego w jezdni, wynosi ok. 1,4 km.

Stan torowiska określany jest jako zły lub bardzo zły – liczne ubytki i wykruszenia nawierzchni, duże zużycie pionowe i boczne szyn, zapadnięcia szyn, odchylenia rozstawu toków szynowych. Zakres prac przewiduje wykonanie nowej podbudowy betonowej, nawierzchni torowej, regulacji pionowej i poziomej torów, a także wykonanie nawierzchni bitumicznej.

Termin składnia ofert minął 10 kwietnia, a wczoraj (20 kwietnia) postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wygrała firma KZN Rail z ofertą na kwotę 1,986 mln zł, która pokonała droższą ofertę Zakładu Sieci i Zasilania. Prace powinny zostać wykonane w ciągu 23 dni od zawarcia umowy.

Jednocześnie MPK rozpisało przetarg na konserwację torów tramwajowych z podziałem na trzy zadania związanie z napawaniem regeneracyjnym szyn i rozjazdów, szlifowaniem szyn oraz regulacją torów i podbijaniem podkładów. Termin składania ofert mija 25 maja. Usługi będą realizowane do końca października 2020 r.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wrocław z ofertami na dokończenie trasy tramwajowej na Popowice

Przestrzeń

Wrocław z ofertami na dokończenie trasy tramwajowej na Popowice

Witold Urbanowicz 09 kwietnia 2020

MPK Wrocław z ofertami na wymianę rozjazdów na kilku skrzyżowaniach

Przestrzeń

MPK Wrocław z ofertami na wymianę rozjazdów na kilku skrzyżowaniach

Witold Urbanowicz 08 kwietnia 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5