Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Wrocław wybrał wykonawcę remontu na Ślężnej. Wakacje bez tramwaju

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-05-06 13:16
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wrocław wybrał wykonawcę remontu na Ślężnej. Wakacje bez tramwaju
fot. Google Street View
Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu rozstrzygnął przetarg na wymianę 1,6 km toru pojedynczego w ul. Ślężnej do pętli Park Południowy. Prace, które będą wymagać wstrzymania ruchu, przeprowadzi Zakład Sieci i Zasilania z Wrocławia.

Przedmiotem przetargu, prowadzonego przez ZDiUM Wrocław, jest wymiana szyn, podkładów i tłucznia w torze tramwajowym w ciągu ul. Ślężnej. Inwestycję podzielono na trzy odcinki – od Dębowej do Weigla (zad. I), od Kamiennej do Kuronia (zad. II) oraz od Sanockiej do Kamiennej (zad. III). W sumie wymienionych zostanie 1652 m toru pojedynczego.

Na początku kwietnia minął termin składania ofert. Wystartowały dwie wrocławskie firmy – Zakład Sieci i Zasilania oraz Bahn Technik. Kilka dni temu zamawiający rozstrzygnął postępowanie, wybierając ofertę Zakładu Sieci i Zasilania. Firma ta zaoferowała wykonanie prac za 6,4 mln zł brutto przy budżecie na kwotę 9,4 mln zł brutto. Jednocześnie odrzucona została droższa oferta Bahn Technik.

Wykonawca zadeklarował wykonanie prac do 16 sierpnia 2019 r. Zamawiający zakłada, że ruch tramwajowy może być wstrzymany w okresie od 22 czerwca do 24 sierpnia, przy czym zachowany zostanie dojazd do zajezdni przy Kamiennej w postaci ruchu wahadłowego.

Niedawno Wrocław prezentował wyniki audytu stanu torowisk tramwajowych. Stan torów na Ślężnej określono na zły lub bardzo zły.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Tramwaj na Nowy Dwór. Sutryk daje zielone światło, prace w tym roku

Przestrzeń

Tramwaj na Nowy Dwór. Sutryk daje zielone światło, prace w tym roku

Witold Urbanowicz 11 kwietnia 2019

Wrocław z ofertami na remont torowiska w Ślężnej

Przestrzeń

Wrocław z ofertami na remont torowiska w Ślężnej

Witold Urbanowicz 05 kwietnia 2019

Wrocław z konkursem na nową zajezdnię tramwajową

Przestrzeń

Wrocław z konkursem na nową zajezdnię tramwajową

Witold Urbanowicz 02 kwietnia 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5