Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Wrocław wybrał wykonawcę dla przebudowy Pomorskiej

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2022-05-10 16:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wrocław wybrał wykonawcę dla przebudowy Pomorskiej
mat. WI
Wrocławskie Inwestycje rozstrzygnęły przetargu na przebudowę ok. kilometrowego odcinka ul. Pomorskiej wraz ze zmianą układu torów tramwajowych na pl. Staszica. Inwestycja jest realizowana w ramach Polskiego Ładu.

Przedmiotem przetargu jest przebudowa ul. Pomorskiej na odcinku od ul. Dubois do wiaduktu przy ulicy Reymonta. Zakres prac ma kompleksowy charakter – zostanie przebudowana też infrastruktura podziemna, w tym XIX-wieczna kanalizacja. W ramach przebudowy zostanie wykonana nowa konstrukcja jezdni, torowiska, chodników oraz po obu stronach ulicy wykonane będą drogi dla rowerów. Przewidziano nowe przejścia dla pieszych (m.in. na wysokości ul. Wąskiej czy Biskupa Tomasza Pierwszego) i przejazdy rowerowe. Posadzone zostaną nowe drzewa i krzewy.

Opis przedmiotu zamówienia zakłada budowę zabudowanego, wydzielonego torowiska z dopuszczeniem komunikacji autobusowej. Jak wynika z wizualizacji, zmieni się układ torów na pl. Staszica – tory na św. Wincentego zostaną usunięte na rzecz nowych rozjazdów na wysokości Pomorskiej i pl. Staszica. Wybudowany zostanie przystanek wiedeński tramwajowo-autobusowy na wysokości ul. Pomorskiej i pl. Staszica. Co ciekawe, na pl. Staszica poza jezdnią zachowane szyny kolejki wąskotorowej.

Oferty poznaliśmy 18 marca. Wystartowało sześć firm z ofertami na kwoty od 66,414 mln zł do 107,441 mln zł, z czego cztery zmieściły się w budżecie określonym na 93,5 mln zł. Dziś (10 maja) postępowanie zostało rozstrzygnięte – zamawiający wybrał Torpol, który złożył najtańszą ofertę.

Teraz wybór musi się uprawomocnić. Na realizację prac przeznaczono 20 miesięcy. Inwestycja jest realizowana w ramach Programu Inwestycji Strategicznych, mającego być rekompensatą dla samorządów w związku z obniżeniem dochodów po zmianach spowodowanych Polskim Ładem.


Nowy układ torów na pl. Staszica, mat. WI

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5