Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Wrocław wybrał projektanta trasy tramwajowej w Rogowskiej na Nowym Dworze

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-09-17 16:50
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wrocław wybrał projektanta trasy tramwajowej w Rogowskiej na Nowym Dworze
mat. Wrocławskie Inwestycje
Wrocław rozstrzygnął przetarg na projekt 2-kilometrowego odcinka torowiska tramwajowej w ul. Rogowskiej, który miałby zostać zrealizowany w latach 2021-2023. To ostatni fragment trasy na Nowy Dwór.

Przedmiotem przetargu, prowadzonego przez Wrocławskie Inwestycje, jest opracowanie dokumentacji technicznej wraz z uzyskaniem stosownych decyzji administracyjnych dla budowy trasy autobusowo-tramwajowej w ul. Rogowskiej od ul. Strzegomskiej wraz z pętlą autobusowo-tramwajową Nowy Dwór oraz parkingiem przesiadkowym parkuj i jedź na 55 pojazdów. W sumie to ok. 2 km nowej trasy (ok. 1,65 km ul. Rogowskiej oraz ok. 350 m jezdni w obszarze pętli i parkingu). Więcej informacji tutaj.

Pod koniec lipca minął termin składania ofert. W sumie wystartowało pięć firm z ofertami na kwoty od 1,217 mln zł do 2,934 mln zł brutto. Budżet na ten cel był określony na kwotę 1,2 mln zł brutto.

Dzisiaj (17 września) Wrocław rozstrzygnął postępowanie. Wygrała wrocławska firma Biprogeo-Projekt, która pokonała konkurentów ceną oraz doświadczeniem projektantów.

Na opracowanie dokumentacji i uzyskanie decyzji administracyjnych przeznaczono 12 miesięcy. Projektant będzie też sprawował nadzór autorski nad realizacją prac. Roboty – według założeń – będą prowadzone przez okres dwóch lat, od lutego 2021 r. do stycznia 2023 r.

Warto przypomnieć, że niedawno ruszyły prace przy pierwszym odcinku TAT na Nowy Dwór.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5