Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Wrocław wybrał projektanta tramwaju na Jagodno

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-10-20 10:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wrocław wybrał projektanta tramwaju na Jagodno
fot. Kapoutsis, lic. CC BY SA 3.0 Wikimedia commons
Wrocławskie Inwestycje rozstrzygnęły przetarg na zaprojektowanie trasy tramwajowej na Jagodno wraz z uzyskaniem wszelkich pozwoleń. Wrocław zakłada, że inwestycja zostanie zrealizowana do 2022 r.

Przedmiotem zamówienia jest przygotowanie dokumentacji projektowej dla budowy trasy tramwajowej na Jagodno wraz z uzyskaniem wszelkich uzgodnień i pozwoleń. Ze względu na brak planu miejscowego na północ od wiaduktu kolejowego wykonawca musi uzyskać również decyzję o lokalizacji inwestycji celu publicznego. Ponadto konieczne jest uzyskanie uzgodnień i opinii branżowych z PKP w związku z wbudowaniem w istniejący przejazd kategorii B torów tramwajowych.

Według założeń torowisko miałoby przebiegać wzdłuż ul. Bardzkiej i Buforowej na odcinku od ul. Świeradowskiej do pętli przy Kajdasza. To ok. 2,6 km nowej trasy. Na skrzyżowaniu Bardzkiej, Świeradowskiej i Morwowej zbudowano już ok. 200 m torowiska w ciągu ul. Bardzkiej w kierunku Jagodna, z przeprowadzeniem torowiska na zachodnią stronę ulicy Bardzkiej.

O zamówienie ubiegało się pięć podmiotów. Zamawiający ostatecznie wybrał najtańszą ofertę, złożoną przez Biuro Projektów Dróg i Mostów BBKS-Projekt, opiewającą na kwotę 808 tys. zł. Na realizację zamówienia przeznaczono 14 miesięcy. Wykonawca jest zobowiązany do pełnienia nadzoru autorskiego. Planowany termin zakończenia robót i sprawowania nadzoru to 31 grudnia 2022 r.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wrocław: Tramwaj na Nowy Dwór po podziale na części drogi albo bez ofert

Przestrzeń

Wrocław: Tramwaj na Nowy Dwór po podziale na części drogi albo bez ofert

Witold Urbanowicz 10 października 2018

Wrocław: Tramwaj na Popowice po wydzieleniu fragmentu trasy nadal drogi

Przestrzeń

Wrocław: Tramwaj na Popowice po wydzieleniu fragmentu trasy nadal drogi

Witold Urbanowicz 03 października 2018

Wrocław: Pięciu chętnych na zaprojektowanie tramwaju na Jagodno

Przestrzeń

Wrocław: Pięciu chętnych na zaprojektowanie tramwaju na Jagodno

Witold Urbanowicz 10 września 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5