Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Wrocław wybiera wykonawcę przebudowy Osobowickiej z pętlą tramwajową

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-09-06 16:50
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wrocław wybiera wykonawcę przebudowy Osobowickiej z pętlą tramwajową
fot. Google Street View
Wrocławskie Inwestycje rozstrzygnęły ponowiony przetarg na przebudowę 1,3-kilometrowego odcinka ulicy Osobowickiej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 327. Inwestycja obejmie także remont pętli tramwajowej oraz budowę niewielkiego parkingu przesiadkowego.

Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa ul. Osobowickiej na 1,3-kilometrowym odcinku od obwodnicy śródmiejskiej do Lipskiej. Przetarg zakłada też budowę sieci sanitarnych, niewielkiego parkingu przesiadkowego Parkuj i Jedź oraz przebudowę pętli tramwajowej Osobowice. Zadaniem wykonawcy będzie też uzyskanie pozwolenia na użytkowanie. Na reazliację całości przeznaczono 15 miesięcy.

Torowisko ma zostać odtworzone z zachowaniem istniejącej geometrii (o nienormatywnych promieniach). Przewidziano dodatkowy przystanek przy wyjeździe z pętli, który będzie uruchamiany podczas Wszystkich Świętych. W ramach parkingu zaplanowano 17 miejsc postojowych ogólnodostępnych oraz 31 zamkniętych (za szlabanem).

O zamówienie ubiegało się sześć firm. Wszystkie oferty przekraczały jednak budżet określony na kwotę 25,5 mln zł brutto. Ostatecznie miasto postanowiło zwiększyć budżet i wybrać ofertę złożoną przez firmę Eurovia, która proponowała kwotę 33,8 mln zł brutto, czyli najtańszą propozycję. Różnica do pozostałych ofert nie była jednak duża – najdroższa propozycja opiewała na kwotę 35,5 mln zł.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5