Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Wrocław: We wrześniu ruszy budowa tramwaju na Hubskiej

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-08-28 13:58
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wrocław: We wrześniu ruszy budowa tramwaju na Hubskiej
mat. prasowe
Wrocław podpisał umowę z Balzolą na budowę nowego torowiska tramwajowego wzdłuż Hubskiej między ulicami Glinianą i Dyrekcyjną. Prace mają się rozpocząć już na przełomie września oraz października i potrwają rok.

Przedmiotem prac, zlecanych przez Wrocławskie Inwestycje, jest budowa trasy tramwajowej w ul. Hubskiej na odcinku od ul. Glinianej do ul. Dyrekcyjnej na podstawie dostarczonej przez zamawiającego dokumentacji.

Wykonawcę wybrano w drugim postępowaniu, w którym łącznie wpłynęło sześć ofert. Najtańsza została złożona przez Balzolę i opiewa ona na kwotę 35,337 mln zł brutto. To właśnie z tą firmą miasto podpisało umowę 25 sierpnia.

Zgodnie z zapowiedziami prace mają rozpocząć się na przełomie września i września, po zakończeniu przebudowy ul. Dyrekcyjnej. Najbardziej uciążliwe roboty, związane z przebudową samych skrzyżowań, będą planowane w okresie wakacyjnym.  Balzola zadeklarowała zakończenie inwestycji do 15 września 2018 r.

Nowe torowisko będzie sporym udogodnieniem dla wrocławskiej komunikacji. Obecnie tramwaje z Gaju kursują ulica Glinianą, korzystając z przejazdu pod wąskim wiaduktem na Stawowej. Z tej trasy korzystają też linie obsługujące ul. Ślężną, od strony Parku Południowego. Jak zapowiada miasto – dzięki połączeniu przez Hubską lepiej będzie można wykorzystać torowisko na Pułaskiego i Małachowskiego-Piłsudskiego.

To nie koniec planów Wrocławia w zakresie komunikacji tramwajowej. Miasto planuje budowę ok. 15 km linii tramwajowych w okresie do 2020 r. (w sumie sześć nowych zadań).


mat. UM Wrocław

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wrocław wybiera tramwaje Modertransu. 27% niskiej podłogi

Komunikacja

Wrocław wybiera tramwaje Modertransu. 27% niskiej podłogi

Witold Urbanowicz 09 sierpnia 2017

Wrocław. Balzola wygrała przetarg na tramwaj na Hubskiej

Przestrzeń

Wrocław. Balzola wygrała przetarg na tramwaj na Hubskiej

Jakub Dybalski 04 sierpnia 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5