Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Wrocław: #TORYwolucja. Ruszają prace na skrzyżowaniu Świdnickiej i Piłsudskiego

Dalej Wstecz
Data publikacji:
27-07-2023
Ostatnia modyfikacja:
27-07-2023
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. MPK Wrocław

Podziel się ze znajomymi:

PRZESTRZEŃ
Wrocław: #TORYwolucja. Ruszają prace na skrzyżowaniu Świdnickiej i Piłsudskiego
fot. MPK Wrocław
Wakacyjne remonty wrocławskiej infrastruktury torowej nie zwalniają tempa. Po rozpoczęciu prac na ulicy Legnickiej oraz na ulicy Kosmonautów przyszedł czas na kolejne ważne miejsce. Tym razem już od najbliższej soboty 29 lipca, ekipy budowalne pojawią się na skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego i Świdnickiej – informuje MPK Wrocław.

To kolejny i tym samym ostatni etap remontu w tym kluczowym miejscu. W ramach zadania torowcy przede wszystkim zajmą się wymianą rozjazdu i skrzyżowania torowego. Nowe szyny zostaną od siebie oddalone na tyle, aby umożliwić tramwajom swobodne mijanie się na skrzyżowaniu, bez konieczności zatrzymywania.

– Wykorzystujemy wakacyjny czas i staramy się przeprowadzić jak największy front robót. Remont na skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego i Świdnickiej, to kolejna inwestycja, która wpłynie na poprawę bezpieczeństwa oraz większy komfort korzystania z komunikacji miejskiej we Wrocławiu – mówi prezes MPK Wrocław Witold Woźny.

Oprócz wymiany rozjazdów, remont czeka również tak zwaną „krzyżownicę”, czyli fragment torów, znajdujący się na samym środku skrzyżowania. Ten ważny element łączy ze sobą szyny, pozwalając tramwajom na przejazd w przecinających się kierunkach jazdy.

– Dzięki temu zyskamy pewność, że przejazdy przez skrzyżowanie będą bezawaryjne. Przy okazji remontów staramy się wymieniać jak najwięcej infrastruktury torowej, tak, aby mogła ona służyć przez kolejne lata – dodaje dyrektor ds. inwestycji MPK Wrocław Damian Talaga.

Koszt całej inwestycji to 4,1 mln złotych, a zgodnie z planem prace rozpoczną się 29 lipca i zakończą na przełomie września i października. W tym czasie pasażerowie MPK będą musieli liczyć się ze zmianami w kursowaniu tramwajów.

Linia 5

"Piątka" jadąca z Księża Małego w kierunku Oporowa będzie kursowała objazdem od ulicy Piłsudskiego przez ulicę Świdnicką, Podwale i plac Orląt Lwowskich do placu Legionów.

W kierunku przeciwnym, tramwaj pojedzie od placu Legionów przez ulicę Sądową, Podwale, Świdnicką do ulicy Piłsudskiego i dalej przez Dworzec Główny i ulicę Kołłątaja do Księża Małego.

Linia 6

Tramwaje linii 6 jadące z pętli Kromera do pętli Krzyki, zostaną skierowane objazdem od ulicy Krupniczej przez ulicę Sądową, plac Legionów i ulicę Piłsudskiego do ulicy Świdnickiej.

W kierunku przeciwnym, tramwaje pojadą od ulicy Świdnickiej przez ulicę Piłsudskiego, plac Legionów, ulicę Sądową, Krupniczą i Kazimierza Wielkiego do ulicy Szewskiej.

Linia 7

"Siódemka" jadąca z pętli Poświętne do pętli Klecina, zostanie skierowana objazdem od ulicy Krupniczej przez ulicę Sądową, plac Legionów i ulicę Piłsudskiego do ulicy Świdnickiej.

W kierunku przeciwnym, linia pojedzie od ulicy Świdnickiej przez ulicę Piłsudskiego, plac Legionów, ulicę Sądową, Krupniczą i Kazimierza Wielkiego do ulicy Szewskiej.

Linia 11

Tramwaje linii 11 jadące z pętli Kowale do pętli przy Cmentarzu Grabiszyńskim będą kursowały objazdem od ulicy Skargi przez ulicę Teatralną, plac Teatralny, ulicę Świdnicką, Podwale i plac Orląt Lwowskich do placu Legionów.

W kierunku przeciwnym, tramwaj pojedzie od placu Legionów przez ulicę Sądową, Podwale, Świdnicką, plac Teatralny i ulicę Teatralną do ulicy Skargi.

Linia 15

Tramwaje linii 15 w obu kierunkach pojadą objazdem od placu Orląt Lwowskich przez ulicę Podwale i Świdnicką do ulicy Piłsudskiego.

Linia 17

Tramwaje linii 17 w obu kierunkach pojadą objazdem od Świdnickiej przez ulicę Piłsudskiego i Kołłątaja do ulicy Skargi.

Linia 20

"Dwudziestka" w obu kierunkach pojedzie objazdem od Świdnickiej przez ulicę Piłsudskiego, plac Legionów do placu Orląt Lwowskich.

Linia 31

Tramwaje linii 31 w obu kierunkach pojadą objazdem od placu Orląt Lwowskich przez ulicę Podwale i Świdnicką do ulicy Piłsudskiego.

Linia 70

Z uwagi na ograniczoną przepustowość skrzyżowania ulicy Piłsudskiego i Świdnickiej podczas prowadzonych prac, tramwaje linii 70 od ulicy Piłsudskiego zostaną skierowane przez ulicę Peronową, Borowską i Ślężną do Parku Południowego i będą kursowały w relacji Dworzec Nadodrze - Park Południowy - Dworzec Nadodrze.


Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Łódź szykuje się do remontu torowiska na Telefonicznej

Przestrzeń

Kto dokończy torowisko w Mysłowicach? Trzy oferty

Przestrzeń

Kto dokończy torowisko w Mysłowicach? Trzy oferty

Witold Urbanowicz 14 listopada 2023

Ważny węzeł przesiadkowy we Wrocławiu przejdzie modernizację

Komunikacja

Zobacz również:

Łódź szykuje się do remontu torowiska na Telefonicznej

Przestrzeń

Kto dokończy torowisko w Mysłowicach? Trzy oferty

Przestrzeń

Kto dokończy torowisko w Mysłowicach? Trzy oferty

Witold Urbanowicz 14 listopada 2023

Ważny węzeł przesiadkowy we Wrocławiu przejdzie modernizację

Komunikacja

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5