Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Wrocław: W czerwcu uruchomienie pierwszego odcinka trasy tramwajowej na Nowy Dwór

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2021-06-09 17:33
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa Wrocław / inf. własne

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wrocław: W czerwcu uruchomienie pierwszego odcinka trasy tramwajowej na Nowy Dwór
fot. UM Wrocław
Niebawem, 26 czerwca, ruszy remont torowiska na pl. Strzegomskim. W związku z tym planowana jest zmiana trasy linii tramwajowych 3, 10, 20, 23, 31, 32 i 33 oraz linii autobusowych 106, 107, 109, 132, 142, 148, 149 i 609. Tramwaje pojadą już po nowym odcinku torowiska między placem Orląt Lwowskich a Śrubową, wybudowanym w ramach trasy tramwajowo-autobusowej na Nowy Dwór.

Wrocław przystępuje do prac związanych z remontem przejazdu przez torowisko na pl. Strzegomskim. Przewidziano wymianę nawierzchni torowej wzdłuż Legnickiej z wymianą konstrukcji podtorza. Zaplanowano budowę torowiska w postaci prefabrykowanych płyt torowych. Międzytorze w rejonie przejazdu zostanie zabudowane nawierzchnią asfaltową na podbudowie betonowej, natomiast w rejonie przejścia dla pieszych – kostką kamienną. Prace ma zrealizować Zakład Sieci i Zasilania za kwotę 1,670 mln zł brutto. Na realizację przeznaczono 82 dni od dnia rozpoczęcia robót budowlanych wymagających wprowadzenia zmian w komunikacji zbiorowej (przyznanych zamknięć linii tramwajowej). Utrudnienia w ruchu komunikacji miejskiej rozpoczną się 26 czerwca.

Tramwaje linii 3, 10 i 33 zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach od placu Dominikańskiego przez ulicę Piotra Skargi, Teatralną, Świdnicką, Podwale, plac Orląt Lwowskich, nową trasę autobusowo-tramwajową i ulicę Śrubową do ulicy Legnickiej. Tramwaje linii 23 pojadą w obu kierunkach od placu Dominikańskiego przez ulicę Piotra Skargi, Teatralną, Świdnicką, Podwale, plac Orląt Lwowskich, nową trasę autobusowo-tramwajową do pętli przy ulicy Robotniczej. Tramwaje linii 20 od ulicy Podwale zostaną skierowane objazdem w obu kierunkach przez plac Orląt Lwowskich, nową trasę autobusowo-tramwajową i ulicę Śrubową do ulicy Legnickiej, natomiast tramwaje linii 31 i 32 od placu Orląt Lwowskich pojadą w obu kierunkach przez nową trasę autobusowo-tramwajową i ulicę Śrubową do ulicy Legnickiej.

Z uwagi na ograniczoną przepustowość nowej trasy autobusowo-tramwajowej oraz przystanków przy ulicy Podwale (pl. Orląt Lwowskich i Renoma), autobusy linii 106, 148 i 149 będą kursowały objazdem w obu kierunkach od ulicy Robotniczej przez ulicę Śrubową, plac Strzegomski, ulicę Legnicką, plac Jana Pawła II, ulicę Kazimierza Wielkiego i plac Dominikański. Kursy linii 107, 109 i 609 realizowane z placu Solidarności w kierunku Nowego Dworu pojadą przez ulicę Legnicką, plac Strzegomski, ulicę Strzegomską i Śrubową do ulicy Robotniczej, a w kierunku obecną trasą przejazdu. Natomiast kursy linii nocnych 206 i 249 zostaną przekierowane na nową trasę autobusowo-tramwajową i będą zatrzymywały się w obu kierunkach na nowych przystankach tramwajowo-autobusowych.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5