Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Wrocław. Vozilla kończy działalność

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2020-01-17 09:48
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wrocław. Vozilla kończy działalność
fot. Vozilla
„Projekt w obecnej formie stracił sens swojej kontynuacji” – tłumaczy operator wrocławskiego car sharingu Vozilla. System będzie działał do końca kwietnia.

15 stycznia firma Enigma Systemy Ochrony Informacji Sp. z o.o podpisała z Miastem Wrocław aneks do umowy, który skraca okres działalności wypożyczalni do 30 kwietnia 2020 r.

– W konsekwencji dynamicznych zmian otoczenia oraz sytuacji na rynku projekt w obecnej formie stracił sens swojej kontynuacji. Brak przykładów podobnych wypożyczalni funkcjonujących w zbliżonych uwarunkowaniach sprawia, że MWSE Vozilla można traktować jako eksperyment, z którego zebrana wiedza posłuży całej branży i pozwoli dalej rozwijać ideę „sharing economy” w Polsce – mówi Miłosz Franaszek, szef projektu Vozilla.

Jak informuje operator po dwóch latach w systemie Vozilli zarejestrowanych jest ponad 60 tys. użytkowników, którzy wypożyczyli samochody blisko 600 tys. razy. Tłumaczy, że Miejska Wypożyczalnia Samochodów Elektrycznych Vozilla przysłużyła się do popularyzacji car-sharingu i elektromobilności w kraju. „Ponadto wypożyczalnia stała się punktem odniesienia dla innych przedsięwzięć wykorzystujących podobne rozwiązania. Projekt potwierdził również, że Wrocław to miasto otwarte na innowacje realizujące ideę Smart City”.

W najbliższych dniach rozpocznie się proces wycofywania pojazdów wypożyczalni, który trwać będzie do trzech miesięcy. O jego przebiegu na bieżąco informować będą przedstawiciele firmy Enigma. Zmiany najpewniej nie dotkną elektrycznych skuterów Vozilla by blinkee.city, które w sezonie 2020 będą funkcjonować bez zmian.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wrocław. Dwa lata Vozilli

Komunikacja

Wrocław. Dwa lata Vozilli

jd/inf. pras. 18 listopada 2019

Panek podnosi ceny wynajmu aut na minuty, ale jest coś na otarcie łez

Mobilność

Panek podnosi ceny wynajmu aut na minuty, ale jest coś na otarcie łez

Bartłomiej Derski 26 czerwca 2019

Traficar ucieka z Warszawy i inwestuje w prąd

Mobilność

Traficar ucieka z Warszawy i inwestuje w prąd

Bartłomiej Derski, Wysokie Napięcie 31 maja 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5