Partnerzy serwisu:
Prawo & Finanse

Wrocław unieważnił przetarg na linię tramwajową na Popowice

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2018-07-18 15:25
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wrocław unieważnił przetarg na linię tramwajową na Popowice
fot.
Spółka Wrocławskie Inwestycje poinformowała o unieważnieniu przetargu na budowę linii tramwajowej na Popowice. Oferty prawie dwukrotnie przewyższyły zaplanowany budżet. Wrocławscy urzędnicy i tak byli gotowi jedną z nich przyjąć, pod warunkiem znalezienia dodatkowego finansowania.

Wrocławskie Inwestycje poinformowały, że przewidziany w przetargu budżet wynosił 177 914 689,95 zł brutto, a najtańsza oferta, którą złożył Budimex Budownictwo opiewała na 301 618 644,46 zł. W związku z tym zdecydowano o unieważnieniu przetargu. To już drugie unieważnienie. Poprzednio również oferty były dużo droższe niż budżet.

Chodzi o budowę 3,8-kilometrowej trasy tramwajowej w ciągu Popowickiej, Starogroblowej i Długiej na odcinku od Milenijnej do Jagiełły. Elementem projektu jest budowa zintegrowanego węzła przesiadkowego tramwajowo-kolejowego Wrocław Popowice oraz nowego przystanku Wrocław Szczepin wraz z przebudową wiaduktu nad ul. Długą. Inwestycję Wrocław realizuje razem z PKP PLK.

Niedawno wiceprezydent Wrocławia Maciej Bluj sugerował, że mimo tak wysokich ofert, miasto może którąś z nich przyjąć. – Ta sytuacja niestety potwierdza trendy, które w tej chwili się dzieją na rynku. Generalnie wynika to z tego, że duzi wykonawcy pracują głównie podwykonawcami, a sposób w jaki rozliczają podatek VAT miedzy sobą jest dla tych drugich – małych, niekorzystny – tłumaczył i sugerował, że ze znalezieniem tańszych ofert może być problem.

Kłopot Wrocławia dotyczy też innych miast i wszelkich inwestycji budowlanych, gdzie ceny materiałów i pracy poszybowały w górę, dlatego standardem jest, że oferty przetargowe znacznie, a czasem dwukrotnie przekraczają budżet.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Łódź: Awaria wodociągu zablokowała wyjazdy tramwajów

Komunikacja

Łódź: Awaria wodociągu zablokowała wyjazdy tramwajów

Roman Czubiński 18 lipca 2018

Czy twórca Polskiego Busa definitywnie zniknie z Polski?

Komunikacja

Czy twórca Polskiego Busa definitywnie zniknie z Polski?

Michał Szymajda 18 lipca 2018

Wrocław jest gotowy wydać ponad 120 mln więcej na tramwaj

Prawo & Finanse

Wrocław jest gotowy wydać ponad 120 mln więcej na tramwaj

Jakub Dybalski 21 czerwca 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5