Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Wrocław: Trumny na przebudowie torowiska tramwajowego

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-03-17 16:03
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wrocław: Trumny na przebudowie torowiska tramwajowego
fot. MPK Wrocław
MPK Wrocław wstrzymało prace remontowe na ul. Złotoryjskiej. Pod przebudowywanym torowiskiem odkryto trumny.

Przedmiotem robót jest wymiana rozjazdu na skrzyżowaniu Legnickiej i Złotoryjskiej wraz z remontem torowiska od przystanku Dolmed do skrzyżowania z ul. Strzegomską. To łącznik między Legnicką a budowaną trasą autobusowo-tramwajową (TAT) na Nowy Dwór. Prace realizuje Zakład Sieci i Zasilania za kwotę 2,7 mln zł brutto.

W środę 17 marca prace zostały jednak wstrzymane z uwagi na niespodziewane znalezisko na Złotoryjskiej. – W godzinach popołudniowych odkryliśmy pod remontowanym torowiskiem kilka trumien. Aby ich nie zbezcześcić, natychmiast wstrzymaliśmy prace i poinformowaliśmy o zaistniałej sytuacji odpowiednie służby, którym oddaliśmy teren do dyspozycji. Torowcy powrócą na plac budowy, gdy tylko otrzymamy decyzję, że zakończyły się prace służb i możemy wznowić roboty torowe – informuje Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław.

Koniec prac na Złotoryjskiej umożliwi wznowienie ruchu tramwajów i powrót linii 23 do Wrocławskiego Parku Przemysłowego na budowanej trasie tramwajowej na Nowy Dwór. Zakładano, że nastąpi to 29 marca. Teraz termin ten ulegnie najpewniej przesunięciu.

Nowe torowisko oraz buspas wzdłuż ul. Robotniczej w ramach TAT są już prawie gotowe. Odcinek do pl. Orląt Lwowskich przyda się podczas remontu torów na pl. Jana Pawła II, który ma zostać przeprowadzony w tym roku.


fot. UM Wrocław

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5