Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Wrocław: Tramwaj na Popowice za drogi. Będzie nowy przetarg

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-03-23 12:29
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wrocław: Tramwaj na Popowice za drogi. Będzie nowy przetarg
wiz. Wrocławskie Inwestycje
Wrocławskie Inwestycje unieważniły przetarg na budowę trasy tramwajowej wzdłuż Popowickiej, Starogroblowej i Długiej wraz z budową przystanków kolejowych Wrocław Popowice i Wrocław Szczepin. Wszystkie oferty znacząco przekraczały budżet. Samorząd zapowiada ogłoszenie nowego postępowania.

Przedmiotem postępowania jest budowa trasy tramwajowej wzdłuż ul. Popowickiej, Starogroblowej i Długiej od ul. Milenijnej do Jagiełły wraz z przebudową wiaduktu nad ul. Długą oraz budową zintegrowanego węzła tramwajowo-kolejowego Wrocław-Popowice. Przedsięwzięcie obejmuje budowę przystanku kolejowego Wrocław Szczepin wraz z przebudową wiaduktu kolejowego nad ul. Długą oraz niezbędną infrastrukturą. Przetarg ogłoszony jest wspólnie z PKP PLK i szeregiem deweloperów. Więcej o postępowaniu pisaliśmy tutaj.

W I połowie lutego wpłynęły cztery oferty. Najtańsza oferta przekracza budżet, określony na kwotę 182 mln zł brutto, o kwotę ponad 50 mln zł. Wczoraj (22 marca) zamawiający podjął decyzję o unieważnieniu postępowania. – Wszystkie cztery przekraczają założenia budżetowe, które oscylowały wokół 182 ml zł, niemniej miasto było skłonne dołożyć brakujące środki. Niestety, trzy tańsze oferty, w świetle prawa o zamówieniach publicznych trzeba odrzucić, ponieważ zawarte w nich przedmiary kosztorysów są niepełne. Najpewniej oferenci popełnili jakiś błąd techniczny w druku, ale przepisy nie przewidują uzupełniania takiej dokumentacji – tłumaczy decyzję spółki Wrocławskie Inwestycje, Marek Szempliński.

Wrocławskie Inwestycje pracują nad nowym postępowaniem, które ma ruszyć po zakończeniu rozmów z Centrum Unijnych Projektów Transportowych o zmianie terminu zakończenia zadania. – Zależy nam na tym, ponieważ obowiązujący obecnie termin niekorzystnie wpływa na cenę ofert, wykonawcy muszą stosownie do niego kalkulować swoje ryzyko przy realizacji projektu – mówi Marek Szempliński.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5