Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Wrocław: Tramwaj na Popowice. Rusza nowy przetarg

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-04-19 10:36
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wrocław: Tramwaj na Popowice. Rusza nowy przetarg
wiz. Wrocławskie Inwestycje
Wrocławskie Inwestycje, zgodnie z zapowiedziami, ogłosiły nowy przetarg na budowę 3,8-kilometrowej trasy tramwajowej wzdłuż Popowickiej, Starogroblowej i Długiej wraz z budową nowego przystanku kolejowego Wrocław Szczepin. Inwestycja ma zostać zrealizowana w nowym terminie – do końca września 2020 r.

Wrocławskie Inwestycje ogłosiły ponowny przetarg na budowę 3,8-kilometrowej trasy tramwajowej w ciągu Popowickiej, Strogroblowej i Długiej na odcinku od Milenijnej do Jagiełły. Elementem projektu jest budowa zintegrowanego węzła przesiadkowego tramwajowo-kolejowego Wrocław Popowice oraz nowego przystanku Wrocław Szczepin wraz z przebudową wiaduktu nad ul. Długą. Przetarg ogłoszony jest wspólnie z PKP PLK i szeregiem deweloperów.

Termin składania ofert mija 29 maja. O wyborze zadecydują cena (60%), doświadczenie kierownika budowy dla zakresu gminy Wrocław (20%), termin gwarancji (10%) oraz wydłużenie okresu utrzymania rękojmi (10%). Zadanie ma zostać zrealizowane do 30 września 2020 r.

Poprzedni przetarg, ogłoszony w listopadzie zeszłego roku, został unieważniony. W postępowaniu wystartowały cztery podmioty, ale oferty znacząco przekraczały budżet. Zamawiający nie miał wystarczających środków, by dopłacić do zwycięskiej oferty po odrzuceniu ze względów formalnych trzech najtańszych ofert. W nowym postępowaniu nie uwzględniono opcji w postaci rozbudowy LCS Wrocław Popowice o stację Wrocław Popowice. Ponadto o termin realizacji został wydłużony. W poprzednim postępowaniu zakładano zrealizowanie prac do końca września 2019 r.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5