Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Wrocław szuka przewoźnika dla linii podmiejskich

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2016-04-12 12:16
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wrocław szuka przewoźnika dla linii podmiejskich
fot. GRAD, lic. CC 3.0autobus we Wrocławiu
Stolica Dolnego Śląska ogłosiła przetarg na trzyletnią obsługę czterech linii na terenie gminy Wrocław i gminy Miękinia. Przewoźnik będzie nie tylko woził pasażerów, ale też sprzedawał bilety i sam zliczał przejechane kilometry.

Chodzi o cztery linie autobusowe normalne (117, 123, 137, 138) i cztery strefowe (917, 923, 937, 938). W sumie ma to być 700 tys. wozokilometrów rocznie przez 36 miesięcy. Poza wożeniem pasażerów przewoźnik będzie musiał tez drukować i sprzedawać bilety oraz stworzyć automatyczny system lokalizacji pojazdów i śledzenia ich pracy. Zamawiający ocenia wartość zamówienia na nieco ponad 14 mln zł netto.

Od przewoźnika wymaga się posiadania minimum 11 autobusów miejskich, z czego dwa mają mieć charakter dodatkowy. Wśród nich osiem to krótkie autobusy 7-metrowe, mieszczące 45 pasażerów w tym 15 na miejscach siedzących, a trzy pozostałe, 9-metrowe powinny móc przewieźć 60 pasażerów, w tym 20 na miejscach siedzących. Przewoźnik musi też dysponować autobusami zastępczymi.

Wszystkie pojazdy powinny mieć dwoje drzwi i podłogę na poziomie maksymalnie 360 mm. Silniki powinny spełniać normę emisji spalin Euro 4. Wszystkie mogą mieć maksymalnie 10 lat. W przypadku pojazdów zastępczych dopuszcza się pojazdy maksymalnie 13–letnie i muszą spełniać normę emisji spalin Euro 3.

Na oferty czekają we Wrocławiu do 5 maja. Decydującym kryterium będzie cena za wozokilometry (85 proc.) obliczona spośród zaproponowanych stawek dla każdego z typów pojazdów. Pozostałe punkty będzie można otrzymać za proponowany wiek taboru.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Zgorzelec szuka przewoźnika po raz trzeci

Komunikacja

Zgorzelec szuka przewoźnika po raz trzeci

Jakub Dybalski 08 kwietnia 2016

Police kupią cztery nowe autobusy. A być może jeszcze dwa kolejne

Prawo & Finanse

Police kupią cztery nowe autobusy. A być może jeszcze dwa kolejne

Jakub Dybalski 16 marca 2016

MZK Kutno kupuje dwa autobusy z wi-fi

Komunikacja

MZK Kutno kupuje dwa autobusy z wi-fi

Jakub Dybalski 11 marca 2016

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5