Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Wrocław: Siedem ofert w przetargu na budowę Osi Zachodniej

Dalej Wstecz
Autor:

Janusz Krzeszowski

Data publikacji:
2020-03-30 09:50
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa Janusz Krzeszowski / Wroclaw.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wrocław: Siedem ofert w przetargu na budowę Osi Zachodniej
mat. UM Wrocław
Oś Zachodnia to uzupełnienie obwodnicy Leśnicy. Droga ma połączyć ul. Kosmonautów z obwodnicą (ten odcinek to tzw. aleja Stabłowicka), umożliwiając dojazd aż do ul. Granicznej i AOW. Oprócz nowej drogi zostanie przebudowana też sama ul. Kosmonautów. Spółka Wrocławskie Inwestycje właśnie otworzyła oferty w przetargu transmitując to w internecie. Zgłosiło się siedem firm.

Oś Zachodnia to kolejna wielka inwestycja Wrocławia. Głównym jej celem jest odciążenie osiedla Leśnica od nadmiernego ruchu drogowego i skierowanie ruchu tranzytowego z obecnej drogi krajowej nr 94 na trasę omijającą osiedle Leśnica lub doprowadzenie go do ul. Granicznej, która prowadzi do Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Oś Zachodnia to taki drugi etap obwodnicy Leśnicy.

W przetargu ogłoszonym pod koniec tamtego roku pojawiło się siedem ofert. W budżecie określonym na kwotę 199,3 mln zł brutto, zmieściła się jedna propozycja, złożona przez konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Kobylarnia oraz Tormel, które jest gotowe wykonać prace za 188,8 mln zł brutto. Berger Bau proponuje 207,7 mln zł, Budimex – 208,8 mln zł, Strabag Infrastruktura Południe – 211,7 mln zł brutto, Skanska – 218,2 mln zł, PORR – 226,9 mln zł, a konsorcjum Aldesa Construcciones i Coalvi – 303,7 mln zł brutto. W tej chwili trwa sprawdzanie ofert pod względem formalnym i prawnym zgodnie z prawem zamówień publicznych.

Oprócz nowego łącznika, który ułatwi omijanie Leśnicy, sporo zmieni się też na samej ul. Kosmonautów. Zostanie przebudowana od kąpieliska Glinianki do ul. Fieldorfa. Po zakończeniu prac ul. Kosmonautów będzie miała na tym odcinku dwa pasy do centrum i dwa w kierunku Leśnicy. W sumie to 4,2 km nowych dróg, ponad 5 km tras rowerowych i nowych chodników, do tego kilometrowy ciąg pieszo-rowerowy 1050 m.

Na tym odcinku ulicy Kosmonautów wykonawca wybuduje 2,2 km zielonego torowiska tramwajowego. Na alei Stabłowickiej powstanie kolejny obiekt inżynieryjny w mieście – 143-metrowy wiadukt, dzięki któremu będzie można bezkolizyjnie przejechać i przejść nad linią kolejową. W związku z tym, że przy zbiegu alei Stabłowickiej i ulicy Kosmonautów planowana jest budowa nowego szpitala onkologicznego w ramach inwestycji, przewidziano również połączenie drogowe, które umożliwi jego przyszłą obsługę. Zakończenie realizacji tej wielkiej inwestycji planowane jest na połowę 2022 r.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5