Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Wrocław: Ruszyła budowa trasy tramwajowej przez Popowice

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2019-05-27 11:36
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa Wroclaw.pl

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wrocław: Ruszyła budowa trasy tramwajowej przez Popowice
fot. UM Wrocław
Roboty, które ruszyły 25 maja, w ramach budowy linii tramwajowej na Popowice koncentrują się przy wiadukcie kolejowym nad ul. Długą. Prace wymuszają zmiany w ruchu samochodowym oraz komunikacji miejskiej.

25 maja 2019 r. zostały wprowadzone zmiany w organizacji ruchu, które są związane z rozpoczęciem realizacji pierwszego etapu zadania budowy trasy tramwajowej wzdłuż ul. Popowickiej, Starogroblowej-Długiej (od ul. Milenijnej do ul. Jagiełły) wraz z przebudową wiaduktu nad ul. Długą. Jezdnia ulic Starogroblowej (tuż przed wjazdem w Długą) i Długiej (do ul. Poznańskiej) została zawężona do jednego pasa ruchu w każdym kierunku. – Zmiana na razie nie ogranicza relacji skrętnych w ul. Poznańską. Prosimy zwracać jednak uwagę na ograniczenia prędkości i zakaz wyprzedzania – tłumaczy Marek Szempliński z Wrocławskich Inwestycji.

Rozpoczęcie przygotowań do przebudowy wiaduktu i budowy trasy tramwajowej wiązało się również ze zmianami w komunikacji miejskiej. Wykonawca wyłączył z ruchu przystanek „Poznańska” w kierunku osiedla Popowice. Autobusy linii 103, 104, 122, 127 i 245 jadące w kierunku Popowic będą zatrzymywały się na tymczasowym przystanku zlokalizowanym na ulicy Poznańskiej przed skrzyżowaniem z ulicą Długą, a autobusy linii C i 128 będą zatrzymywały się na przystanku "Długa", który jest zlokalizowany na wysokości sklepu budowlanego i ogrodniczego "OBI".

Najpierw, w ramach prac, zostanie przebudowany wiadukt nad ul. Długą, przy nim powstać ma zintegrowany węzeł przesiadkowy. To jest zakres prac, za który odpowiada PKP PLK i to od kolejowego zarządcy głównie zależał będzie harmonogram prac. – Obecny wiadukt rozbierzemy, potem wybudujemy nowy, prawie trzy razy dłuższy niż ten dotychczasowy. Powstanie na nim zintegrowany węzeł przesiadkowy, perony, wiaty przystankowe, oświetlenie. Wiadukt jest na trasie z Wrocław Mikołajów w kierunku Oleśnicy. Zakładamy, że w trakcie inwestycji co najmniej jeden tor dla pociągów będzie dostępny, ale na pewno nie unikniemy pewnych utrudnień – mówiła w marcu podczas podpisywania umowy Bożena Kozmowska, zastępca dyrektora ds. projektów unijnych PKP PLK.

W trakcie prac przy wiadukcie wykonawca pierwszego etapu rozpocznie przebudowę układu drogowego w tamtej okolicy. Dotyczy to fragmentu od marketu Tesco do zjazdu na teren Politechniki Wrocławskiej. Poza nową nawierzchnią i torowiskiem powstaną ścieżki rowerowe, chodniki i cała infrastruktura. W związku z tym, że pod wiaduktem ma jeździć tramwaj a linii kolejowej nie da się podnieść, jezdnia na Długiej zostanie nieco obniżona. Te zadania zleca Gmina Wrocław.

Przygotowania do prac właśnie ruszają. Zadania gminy mają zakończyć się po 18 miesiącach, natomiast kolejowe po 23 miesiącach. Łącznie pierwszy etap inwestycji kosztuje około 120 mln zł. Wykonawcą praca jest firma Budimex Budownictwo.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5