Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Wrocław: Rusza przetarg na tramwaj na Popowice oraz przystanek kolejowy

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-11-17 10:50
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wrocław: Rusza przetarg na tramwaj na Popowice oraz przystanek kolejowy
wiz. Wrocławskie Inwestycje
Wrocławskie Inwestycje ogłosiły zapowiadany przetarg na budowę 3,8-kilometrowej trasy tramwajowej wzdłuż Popowickiej, Starogroblowej i Długiej. W ramach przedsięwzięcia powstanie też nowy przystanek kolejowy Wrocław Szczepin. Inwestycja potrwa do końca września 2019 r.

Przedmiotem postępowania jest budowa trasy tramwajowej wzdłuż ul. Popowickiej, Starogroblowej i Długiej od ul. Milenijnej do Jagiełły wraz z przebudową wiaduktu nad ul. Długą oraz budową zintegrowanego węzła tramwajowo-kolejowego Wrocław-Popowice. Przedsięwzięcie obejmuje budowę przystanku kolejowego Wrocław Szczepin wraz z przebudową wiaduktu kolejowego nad ul. Długą oraz niezbędną infrastrukturą. Przetarg ogłoszony jest wspólnie z PKP PLK i szeregu deweloperów.

Inwestycja obejmie także drogi. Prace będą obejmować przebudowa odcinka ul. Mieszczańskiej, budowę lewoskrętu i prawoskrętu z ul. Dmowskiego w kierunku ul. Mieszczańskiej, a także przebudowę skrzyżowania ul. Popowickiej z ul. Wejherowską, Zajęczą oraz ul. Białowieską, a także budowa ścieżek rowerowych po południowej stronie ul. Popowickiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Wejherowską, ul. Zajęczą i z ul. Białowieską,

Część kolejowa zawiera też prawo opcji związane z rozbudową LCS Wrocław Popowice o stację Wrocław Popowice. Zakres obejmowałby prace projektowe, przeniesienie istniejącego stanowiska miejscowego sterowania stacją Wrocław Popowice do nowego pomieszczenia, wraz z jego przystosowaniem, rozbudowę stanowiska zdalnego sterowania w związku z powiększeniem obszaru sterowania LCS Wrocław Popowice, rozbudowę systemu przekazywania informacji o pociągu o sąsiednie posterunki styczne: Grabiszyn, Wrocław Gądów, Wrocław Stadion, Wrocław Nadodrze, zmianę granic Centrum Dyspozytorskiego w związku z powiększeniem obszaru sterowania LCS Wrocław Popowice, zmianę obszaru Centrum Utrzymania i Diagnostyki w związku z powiększeniem obszaru sterowania LCS Wrocław Popowice oraz przystosowania systemu automatycznego zapowiadania pociągów dla przystanku osobowego Wrocław Szczepin, Wrocław Różanka, Wrocław Popowice, Wrocław Mikołajów.

W postępowaniu mogą brać udział firmy, które w ciągu ostatnich pięciu lat zbudowały lub przebudowały ulicę w terenie miejskim klasy co najmniej Z o długości min. 200 m wraz z budową lub przebudową sieci. Wymagane doświadczenie z ostatnich siedmiu lat obejmuje także co najmniej jedną robotę budowlaną, której przedmiotem była budowa torowiska tramwajowego lub kolejowego o długości co najmniej 300 m toru podwójnego lub co najmniej 600 m toru pojedynczego wraz z budową sieci trakcyjnej na takim samym odcinku oraz realizację stacji prostownikowej. na potrzeby zasilania trasy tramwajowej lub kolejowej lub trolejbusowej. Prace kolejowe wymagają doświadczenia m.in. z ostatnich pięciu lat w zakresie budowy lub przebudowy lub modernizacji lub remontu 2 km toru na linii kolejowej co najmniej dwutorowej zelektryfikowanej, przy czym minimum 1 km robót wykonana była przy prowadzonym ruchu po torach sąsiednich

Termin składania ofert mija 28 grudnia. O wyborze zadecydują cena (60%), termin wykonania zamówienia (20%), termin gwarancji (10%) oraz wydłużenie okresu utrzymania rękojmi (10%). Inwestycja ma zostać wykonana najpóźniej do 30 września 2019 r.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wrocław. Na dniach przetarg na trasę tramwajową na Popowice

Przestrzeń

Wrocław. Na dniach przetarg na trasę tramwajową na Popowice

Jakub Dybalski 10 listopada 2017

MPK Wrocław zawarł umowę z Modertransem na 40 tramwajów

Komunikacja

MPK Wrocław zawarł umowę z Modertransem na 40 tramwajów

Witold Urbanowicz 19 października 2017

Wrocław. Ruszyły konsultacje społeczne tramwaju na Ołtaszyn

Przestrzeń

Wrocław. Ruszyły konsultacje społeczne tramwaju na Ołtaszyn

jd/inf. pras. 14 września 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5