Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Wrocław: Rusza przebudowa pętli tramwajowej na Osobowicach

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-04-23 15:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa Wrocławskie Inwestycje, oprac. WU

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wrocław: Rusza przebudowa pętli tramwajowej na Osobowicach
fot. Wrocławskie Inwestycje
Wrocławskie Inwestycje rozpoczynają kolejny etap prac przy przebudowie ulicy Osobowickiej. Od 18 kwietnia (sobota) roboty obejmą pętlę tramwajową na Osobowicach, gdzie wymienione zostaną torowisko, sieć trakcyjna i powstaną nowe perony przystankowe.

Obecnie wykonawca prowadzi prace drogowe na ulicy Krotoszyńskiej i fragmencie ul. Osobowickiej przy pętli. Na tym odcinku zakończy je przed zmianą organizacji ruchu. To wszystko w ramach wielkiej inwestycji miasta, jaką jest przebudowa ulicy Osobowickiej (drogi wojewódzkiej) od mostu Milenijnego do ulicy Lipskiej. Powstanie tam nowa ulica 1,3 km, ścieżki rowerowe, chodniki, przystanki autobusowe, skrzyżowania. Przebudowane zostaną także także kompleksowo sieci podziemne. Inwestycja kosztuje miasto ponad 33 miliony złotych.

W związku z pracami na pętli tramwajowej od 18 kwietnia tramwaje linii 14 i 24 pojadą przez most Osobowicki, ulicę Bałtycką i Żmigrodzką do pętli Poświętne. Pomiędzy placem Staszica a placem Wyzwolenia na Osobowicach zostanie uruchomiona okresowa linia autobusowa 714, która będzie kursowała przez ulicę Reymonta, most Osobowicki, ulicę Osobowicką i Krotoszyńską. Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 14 lub 24 będą mogli kontynuować podróż autobusem linii 714 do Osobowic oraz autobusem linii K i 142 (na odcinku pl. Staszica – Łużycka). W czasie epidemii autobusy będą jeździć co 10 minut, po jej zakończeniu z częstotliwością od 6 do 10 min. Prace na pętli potrwają do końca wakacji.

W sumie pracami objęty jest 1,3-kilometrowy odcinek Osobowickiej od obwodnicy śródmiejskiej do Lipskiej. Na pętli Osobowice torowisko ma zostać odtworzone z zachowaniem istniejącej geometrii (o nienormatywnych promieniach). Przewidziano dodatkowy przystanek przy wyjeździe z pętli, który będzie uruchamiany podczas Wszystkich Świętych. W ramach parkingu przesiadkowego zaplanowano 17 miejsc postojowych ogólnodostępnych oraz 31 zamkniętych (za szlabanem).

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5