Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Wrocław rozstrzygnął przetarg na dokończenie tramwaju na Popowice

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-05-26 17:48
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wrocław rozstrzygnął przetarg na dokończenie tramwaju na Popowice
Mat. UM Wrocław
Wrocław rozstrzygnął przetarg na brakujące elementy trasy tramwajowej na Popowice. O zlecenie ubiegały się cztery firmy. Postępowanie wygrała firma Pro-Tra Building, która jest gotowa wykonać prace za nieco ponad 150 mln zł brutto. Nową trasą o łącznej długości 3,5 km tramwaje pojadą w 2022 r.

Przedmiotem przetargu prowadzonego przez Wrocławskie Inwestycje jest kolejny, zasadniczy etap budowy trasy tramwajowej wzdłuż Dmowskiego, Popowickiej, Starogroblowej i Długiej na odcinku od ul. Milenijnej do ul. Władysława Jagiełły. W ramach tego zadania powstać ma 3,1 km torowiska, w tym 1,45 km torowiska zielonego.

Zamówienie podzielone jest na cztery zadania. Pierwsze obejmuje budowę trasy tramwajowej wraz z przebudową wiaduktu nad ul. Długą oraz budową zintegrowanego węzła tramwajowo-kolejowego Wrocław-Popowice. Drugie dotyczy przebudowy skrzyżowania ul. Popowickiej z ul. Wejherowską, Zajęczą oraz ul. Białowieską, a także budowy ścieżek rowerowych po południowej stronie ul. Popowickiej. Przedmiotem trzeciego zadania jest budowa lewoskrętu i prawo skrętu z Dmowskiego w kierunku Mieszczańskiej wraz z montażem sygnalizatorów. W ramach ostatniej części założono przebudowę ul. Mieszczańskiej.

Termin składania ofert minął w I połowie kwietnia. Wystartowały cztery firmy z ofertami od 150,3 mln zł do 191,2 mln zł brutto przy budżecie określonym na kwotę 150,3 mln zł brutto. Dziś (26 maja) postępowanie zostało rozstrzygnięte – wygrała firma Pro-Tra Building, która złożyła najtańszą ofertę. Wykonawca będzie miał 24 miesiące na realizację prac, licząc od podpisania umowy.

Warto przypomnieć, że teraz realizowany jest pierwszy etap prac. Obejmuje on budowę kilkusetmetrowego odcinka torowiska wzdłuż Długiej na odcinku od marketu Tesco do zjazdu na teren Politechniki Wrocławskiej wraz z przebudową układu drogowego i wiaduktu przy Długiej. Powstać ma tutaj węzeł przesiadkowy na kolej wraz z nowym przystankiem Wrocław Szczepin. W sumie cała trasa ma liczyć 3,5 km.


Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wrocław z ofertami na dokończenie trasy tramwajowej na Popowice

Przestrzeń

Wrocław z ofertami na dokończenie trasy tramwajowej na Popowice

Witold Urbanowicz 09 kwietnia 2020

Wrocław: Rusza przetarg na resztę trasy tramwajowej na Popowickiej

Przestrzeń

Wrocław: Rusza przetarg na resztę trasy tramwajowej na Popowickiej

Witold Urbanowicz 31 stycznia 2020

Wrocław: W styczniu przetarg na resztę trasy tramwajowej na Popowice

Przestrzeń

Wrocław: W styczniu przetarg na resztę trasy tramwajowej na Popowice

Witold Urbanowicz 23 stycznia 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5