Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Wrocław: Remonty torowe na al. Hallera oraz skrzyżowaniu Kazimierza Wielkiego i Widok

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-03-15 17:21
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wrocław: Remonty torowe na al. Hallera oraz skrzyżowaniu Kazimierza Wielkiego i Widok
fot. Google Street Map
MPK Wrocław rozpisał kolejne przetargi związane z remontem torowisk tramwajowych. Jedno z postępowań dotyczy remontu 800-metrowego odcinka torowiska w al. Hallera, a drugie – skrzyżowania ul. Kazimierza Wielkiego, ul. Widok i ul. Szewskiej wraz z wymianą rozjazdu w ul. Widok.

Przedmiotem jednego z postępowań jest remont torowiska tramwajowego wzdłuż al. Hallera, na 800-metrowym odcinku od ul. Mieleckiej do ul. Powstańców Śląskich w formule zaprojektuj i wybuduj. Inwestycja ma na celu przywrócenie stanu technicznego do pierwotnego z dostosowaniem do wymagań aktualnych warunków technicznych, przepisów itp. Jak wynika z dokumentacji, celem inwestycji ma być m.in. zmniejszenie liczby wykolejeń. Dodatkowo po wykonaniu inwestycji należy spodziewać się poprawy warunków ruchowych poprzez polepszenie równości nawierzchni, sprawności odwodnienia. Wykonana zostanie nowa konstrukcja torowiska. Założono wymianę ok. 1532 m szyn. Na całości zadania, oprócz przejazdów i przystanków, przewidziano torowisko zielone.

Termin składania ofert mija 12 kwietnia. O wyborze decydują cena (60%), gwarancja (30%) oraz doświadczenie kierownika budowy (10%). Termin na wykonanie robót budowlanych wymagających wyłączenia komunikacji tramwajowej wynosi 83 dni od dnia od dnia wskazanego w protokole z przekazania terenu budowy (planowany termin wyłączenia komunikacji tramwajowej od 11 września do 3 grudnia 2021 r.).

Drugie z postępowań dotyczy remontu torowiska tramwajowego na skrzyżowaniu ul. Kazimierza Wielkiego, ul. Widok i ul. Szewskiej wraz z wymianą rozjazdu w ul. Widok realizowanego również w formule zaprojektuj i wybuduj. Inwestycja ma na celu poprawę warunków ruchowych poprzez polepszenie równości nawierzchni i sprawności odwodnienia. Wymienione zostanie ok 30 mtp.


Zakres prac na skrzyżowaniu ul. Widok, Kazimierza Wielkiego i Szewskiej, mat. MPK Wrocław

Termin składania ofert mija 12 kwietnia. O wyborze decydują cena (60%), gwarancja (30%) oraz skrócenie terminu na prace projektowe i uzgodnienia (10%). Termin na wykonanie robót budowlanych związanych z wymianą skrzyżowania torowego wymagających wyłączenia komunikacji tramwajowej wynosi 27 dni (planowany termin wyłączenia komunikacji tramwajowej od 25 września do 22 października 2021 r.), natomiast przerwa w ruchu związana z wymianą rozjazdu tramwajowego wynosić ma 27 dni (planowany termin wyłączenia komunikacji tramwajowej od 6 listopada do 03 grudnia 2021 r.).

Równolegle MPK prowadzi kilka innych przetargi – dotyczą one remontu przejazdu przez torowisko na pl. Strzegomskim, wymiany rozjazdów i łuków na skrzyżowaniu al. Hallera i Powstańców Śląskich, a także wymiany dwóch rozjazdów w ciągu Piotra Skargi – na skrzyżowaniu z pl. Dominikańskim i Teatralnej.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5