Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Wrocław przymierza się do remontu torowiska na Legnickiej

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2022-01-26 12:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wrocław przymierza się do remontu torowiska na Legnickiej
fot. Google Maps
MPK Wrocław rozpisało kolejny przetarg na dokumentację projektową – tym razem dla modernizacji dwóch odcinków torowiska w ul. Legnickiej. W sumie roboty obejmą blisko 3,5 km toru pojedynczego.

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej dla modernizacji torowiska tramwajowego w ul. Legnickiej od Zachodniej do Niedźwiedziej (1400 mtp) oraz od Sokolniczej do pl. Strzegomskiego (2000 mtp). Zamówienie obejmuje też rozjazd przy starej zajezdni Popowice (ok. 95 mtp).

Torowisko jest dwutorowe, zbudowane na podkładach drewnianych. Jego stan techniczny jest zły. Podstawę ustalenia warstw konstrukcyjnych oraz zakresu rozbiórki będą stanowić badania diagnostyczne przeprowadzone w ramach zamówienia projektowego. Roboty obejmą wykonanie nowej nawierzchni z podbudową, budowę odwodnienia, remont przejsć i przejazdów – z zastosowaniem prefabrykowanych płyt żelbetowych i betonu lanego na mokro. Na całej długości przewidziano torowisko zielone z rozchodnikiem. W projekcie zawarta ma być informacja o ewentualnej korekcie geometrii torowiska i pielęgnacji zieleni w pasie torowym. Remont peronów przystankowych nie wchodzi w zakres prac remontowych.

Termin składania ofert mija 22 lutego. O wyborze decydują cena (60%) raz doświadczenie projektanta w specjalności drogowej (40%). Na realizację zamówienia przeznaczono 150 dni.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wrocław przygotowuje się do przebudowy zajezdni Ołbin

Przestrzeń

Wrocław przygotowuje się do przebudowy zajezdni Ołbin

Witold Urbanowicz 24 stycznia 2022

Wrocław przygotowuje się do przebudowy odcinka Pomorskiej

Przestrzeń

Wrocław przygotowuje się do przebudowy odcinka Pomorskiej

inf. pras/ oprac. WU 20 stycznia 2022

Pierwszy wrocławski tramwaj z patronką

Przestrzeń

Pierwszy wrocławski tramwaj z patronką

Wrocław 19 stycznia 2022

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5