Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Wrocław przygotuje projekt przebudowy torowiska na Biskupin

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-12-06 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wrocław przygotuje projekt przebudowy torowiska na Biskupin
fot. Google Street Viewpętla Biskupin
MPK we Wrocławiu rozpisało przetarg na dokumentację projektową dla przebudowy torowiska tramwajowej i sieci trakcyjnej wzdłuż Wróblewskiego i Olszewskiego od zajezdni Dąbie do pętli Biskupin. Stan infrastruktury jest w tym miejscu określany jako zły.

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej dla remontu torowiska tramwajowego w ul. Wróblewskiego i Olszewskiego od zajezdni Dąbie do pętli Biskupin. W sumie prace obejmą 3600 mtp. Dwutorowa linia przebiega w pasie zieleni, po północnej stornie jezdni. Pętla tramwajowa jest dwutorowa, z dodatkowym ślepym żeberkiem. Torowisko ma klasyczną zabudowę podsypkową, na podkładach drewnianych i betonowych. Odcinek ten jest pozbawiony odwodnienia. Stan infrastruktury jest zły i nie spełnia wymagań równości w planie i profilu.

Prace mają obejmować wymianę torowiska wraz z konstrukcją, a także wymianę sieci trakcyjnej, kabli zasilających, słupów kratownicowych i betonowych. Wykonane ma być odwodnienie – zalecany sposób to drenaż francuski. Przystanki nie podlegają remontowi.

Termin składania ofert mija 7 stycznia. O wyborze zdecydują cena (60%) oraz termin realizacji zamówienia (40%). Na prace projektowe przeznaczono trzy miesiące.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wrocław z przetargiem na środkowy odcinek trasy na Nowy Dwór

Przestrzeń

Wrocław z przetargiem na środkowy odcinek trasy na Nowy Dwór

Witold Urbanowicz 05 listopada 2019

MPK Wrocław wyremontuje 42 tramwaje Skody i Protramu

Przestrzeń

MPK Wrocław wyremontuje 42 tramwaje Skody i Protramu

Witold Urbanowicz 04 listopada 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5