Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Wrocław: Przetarg na Oś Zachodnią rozstrzygnięty. Inwestycja za 184 mln zł

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2020-12-18 17:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa UM Wrocław (Wroclaw.pl)

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wrocław: Przetarg na Oś Zachodnią rozstrzygnięty. Inwestycja za 184 mln zł
mat. UM Wrocław
Firma Pro-Tra Building wybuduje Oś Zachodnią, czyli kolejny etap obwodnicy Leśnicy. Koszt inwestycji wyniesie ponad 184 mln zł. W ramach przedsięwzięcia przebudowane zostanie torowisko tramwajowe w ciągu ul. Kosmonautów.

Zadaniem Osi Zachodniej jest odciążenie Leśnicy od nadmiernego ruchu drogowego. Tranzyt ma zostać skierowany z obecnej drogi krajowej nr 94 na trasę omijającą osiedle Leśnica lub doprowadzenie go do ul. Granicznej, która prowadzi do Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Oś Zachodnia to drugi etap obwodnicy Leśnicy.

– To oczekiwana przez mieszkańców trasa w zachodniej części miasta. W jej ramach powstanie al. Stabłowicka, która połączy obwodnicę Leśnicy z nową osią ulicy Kosmonautów, którą wybudujemy od wysokości kąpieliska Glinianki do ul. Fieldorfa – wyjaśniał w sierpniu prezydent Jacek Sutryk, gdy otwarto oferty realizacji inwestycji.

W sumie inwestycja obejmuje 4,2 kilometra nowych dróg. Przedmiotem zamówienia jest budowa odcinka al. Stabłowickiej, łączącego węzeł na skrzyżowaniu al. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego i ul. Zbigniewa Brzezińskiego z ulicą Kosmonautów o długości 2 km. W ciągu al. Stabłowickiej powstanie wiadukt nad linią kolejową w kierunku Legnicy. Ponadto, rozbudowana zostanie ul. Kosmonautów na odcinku od rejonu skrzyżowania z ul. Jeżowską do połączenia z istniejącym dwujezdniowym przekrojem tej ulicy, w rejonie skrzyżowania z al. Architektów (długość 2,2 km). Powstanie również pętla autobusowa po południowej stronie ulicy Kosmonautów.

Chęć realizacji prac budowlanych zgłosiło osiem firm z ofertami na kwoty od 181,5 mln zł do 206,1 mln zł. Dwie firmy przekroczyły planowany budżet, określony na 202 mln zł. Z uwagi na błędy odrzucono najtańszą ofertę, firmy Bickhardt Bau Polska. Przetarg ostatecznie wygrała firma Pro Tra Building z ofertą na kwotę 183,9 mln.

Wykonawca ma 24 miesiące na wykonanie prac od momentu podpisania umowy. Na ten moment trzeba jeszcze poczekać. Najpierw musi zostać przeprowadzona kontrola uprzednia wynikająca ze współfinansowania inwestycji ze środków Unii Europejskiej.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Gdynia wybuduje buspas na Chwarznieńskiej

Przestrzeń

Gdynia wybuduje buspas na Chwarznieńskiej

Witold Urbanowicz 18 grudnia 2020

Wrocław: Siedem ofert w przetargu na budowę Osi Zachodniej

Przestrzeń

Wrocław: Siedem ofert w przetargu na budowę Osi Zachodniej

Janusz Krzeszowski 30 marca 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5