Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Wrocław przebuduje węzeł tramwajowy przy dworcu

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-03-26 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wrocław przebuduje węzeł tramwajowy przy dworcu
mat. MPK Wrocław
MPK Wrocław ogłosiło przetarg na kompleksową przebudowę węzła tramwajowego na skrzyżowaniu Piłsudskiego, Kołłątaja i Peronowej, realizowaną w formuje projektuj i buduj. Cała inwestycja potrwa dziewięć miesięcy.

Przedmiotem przetargu jest przebudowa węzła tramwajowego na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego, Kołłątaja i Peronowej w formule projektuj i buduj. Jak informuje zamawiający, inwestycja ma na celu przywrócenie stanu technicznego do pierwotnego z dostosowaniem do wymagań aktualnych warunków technicznych, przepisów itp. Realizacja zadania ma skutkować zmniejszeniem liczby wykolejeń oraz w miarę możliwości likwidacją kolizji skrajni taboru na relacji lewoskrętu z ulicy Piłsudskiego w kierunku ulicy Kołłątaja.

Zakres prac obejmuje wymianę szyn, rozjazdów, krzyżownic, zwrotnic, konstrukcji wraz z podbudową, zabudowy nawierzchni torowej. W sumie przewidziano wymianę około 135 mtp. Zaplanowano też wymianę przewodu jezdnego.

Termin składania ofert mija 24 kwietnia. O wyborze decydują cena oferty (60%), skrócony termin realizacji zamówienia (20%), okres gwarancji (10%), doświadczenie kierownika budowy (10%).

Na realizację przeznaczono dziewięć miesięcy, przy czym wszystkie prace mają zakończyć się najpóźniej w styczniu 2021 r. Możliwe rozpoczęcie robót budowlanych przypada na 2 listopada 2020 r. Czas na realizację robót wynosi trzy miesiące. Zamawiający nie dopuszcza zamknięcia całego skrzyżowania w jednym etapie. Prace należy prowadzić w kilku etapach z zachowaniem częściowej przejezdności skrzyżowania w każdym z nich.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5