Partnerzy serwisu:
Komunikacja

Wrocław. Promenada Krzycka z kolejnym fragmentem oddanym do użytku

Dalej Wstecz
Partner działu

Sultof

Data publikacji:
08-07-2022
Ostatnia modyfikacja:
24-11-2022
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. pras. UM Wrocław

Podziel się ze znajomymi:

KOMUNIKACJA
Wrocław. Promenada Krzycka z kolejnym fragmentem oddanym do użytku
fot. Mateusz Lubański/www.wroclaw.pl
Promenada Krzycka to docelowo nazwa liczącej ok. 7,5 km trasy spacerowej, biegnącej wzdłuż nasypu kolejowego towarowej obwodnicy Wrocławia – od ulicy Grabiszyńskiej do okolic ulicy Gazowej na Tarnogaju. Trasa budowana jest etapami. Od 6 lipca mieszkańcy Wrocławia mogą korzystać z kolejnych odcinków: między ul. Bardzką i Śliwkową oraz ul. Ziębicką i Gazową. Oznacza to, że łącznie wykonano już 2,9 km Promenady Krzyckiej. 

Od blisko dwóch lat wrocławianie korzystają z pierwszych odcinków promenady między ulicami Borowską i Spiską oraz między Borowską i Bardzką. Trasa cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród spacerowiczów, biegaczy, rowerzystów czy miłośników jazdy na rolkach. Historyczna koncepcja Promenady Krzyckiej ma zaspokoić aktualne potrzeby transportowe miasta.

– Promenada Krzycka jest projektem, który idealnie wpisuje się w politykę zrównoważonej mobilności: jest zielony, pieszy, rowerowy i tak naprawdę sięga po dziedzictwo z czasów przedwojennych. Promenada powstaje historycznym szlakiem spacerowym tzw. Hugo Richter Weg, który biegnie wzdłuż torów kolejowych Towarowej Obwodnicy Wrocławia z początku XX w. według pomysłu ówczesnego Dyrektora Ogrodów Miejskich Wrocławia, Hugo Richtera – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia

Docelowo cała trasa będzie miała ok. 7,5 km długości. Obecnie wykonano odcinek o dł. 2,9 km, a 730 metrów to oddane na początku lipca fragmenty między ul. Bardzką i Śliwkową oraz ul. Ziębicką i Gazową. Dotychczasowe prace pochłonęły 6,38 mln zł, z czego najnowsze odcinki kosztowały 1,75 mln zł.

W ramach inwestycji zadbano również o oświetlenie i zieleń. Pojawiły się nowe trawniki i nasadzenia, w tym 74 drzewa i 5188 krzewów.

– Promenada Krzycka ma na celu nie tylko skomunikowanie. To jest odniesienie do jej historycznych, rekreacyjnych walorów, dających pewien oddech mieszkańcom. Jazda tą trasą ma być też przyjemnością, a nie tylko liczeniem czasu – dodaje Tomasz Staruchowicz, dyrektor Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu.Mat. ZDiUM Wrocław
Partner działu

Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Najnowsze wiadomości:

Kongresy
Konferencje
Seminaria
OFERTY PRACY
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Kolejowy
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5