Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Wrocław projektuje tramwaj na Jagodno

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2018-07-24 11:50
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wrocław projektuje tramwaj na Jagodno
fot. Kapoutsis, lic. CC BY SA 3.0
Wrocławskie Inwestycje ogłosiły przetarg na zaprojektowanie trasy tramwajowej na Jagodno wraz z uzyskaniem wszelkich pozwoleń. Na wykonanie tego zamówienia przeznaczono 14 miesięcy. Wrocław zakłada, że inwestycja zostanie zrealizowana do 2022 r.

Przedmiotem przetargu ogłoszonego przez Wrocławskie Inwestycje jest przygotowanie dokumentacji projektowej dla budowy trasy tramwajowej na Jagodno wraz z uzyskaniem wszelkich uzgodnień i pozwoleń. Ze względu na brak planu miejscowego na północ od wiaduktu kolejowego wykonawca musi uzyskać również decyzję o lokalizacji inwestycji celu publicznego. Ponadto konieczne jest uzyskanie uzgodnień i opinii branżowych z PKP w związku z wbudowaniem w istniejący przejazd kategorii B torów tramwajowych.

Według założeń torowisko miałoby przebiegać wzdłuż ul. Bardzkiej i Buforowej na odcinku od ul. Świeradowskiej do pętli przy Kajdasza. To ok. 2,6 km nowej trasy. Na skrzyżowaniu Bardzkiej, Świeradowskiej i Morwowej zbudowano już ok. 200 m torowiska w ciągu ul. Bardzkiej w kierunku Jagodna, z przeprowadzeniem torowiska na zachodnią stronę ulicy Bardzkiej.

Termin składania ofert mija 30 sierpnia. O wyborze zadecydują cena (60%), doświadczenie projektantów specjalności torowej (20%), w branży sieci trakcyjnych (10%) oraz w branży zabezpieczenie i sterowanie ruchem kolejowym (10%).

Na realizację zamówienia przeznaczono 14 miesięcy. Wykonawca jest zobowiązany do pełnienia nadzoru autorskiego. Planowany termin zakończenia robót i sprawowania nadzoru to 31 grudnia 2022 r.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wrocław. Przetarg na fragmencik trasy tramwajowej na Popowice

Przestrzeń

Wrocław. Przetarg na fragmencik trasy tramwajowej na Popowice

Jakub Dybalski 24 lipca 2018

Wrocław jest gotowy wydać ponad 120 mln więcej na tramwaj

Prawo & Finanse

Wrocław jest gotowy wydać ponad 120 mln więcej na tramwaj

Jakub Dybalski 21 czerwca 2018

Wrocław: Trzy oferty na tramwaj na Popowice. Nadal bardzo drogo

Przestrzeń

Wrocław: Trzy oferty na tramwaj na Popowice. Nadal bardzo drogo

Witold Urbanowicz 18 czerwca 2018

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5