Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Wrocław: Prace torowe przed terminem. MPK zabiera się za plac Jana Pawła II

Dalej Wstecz
Autor:

Redakcja

Data publikacji:
2021-08-27 15:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
inf. prasowa MPK Wrocław

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wrocław: Prace torowe przed terminem. MPK zabiera się za plac Jana Pawła II
fot. MPK Wrocław
Trzy wakacyjne inwestycje wrocławskiej TORYwolucji udało się ukończyć przed terminem. Teraz wrocławskie MPK rozpoczyna długo wyczekiwany remont jednego z najważniejszych węzłów komunikacyjnych: placu Jana Pawła II. Uda się go wykonać bez całkowitego zamykania placu dla ruchu tramwajów.

MPK oddaje do ruchu wyremontowane skrzyżowanie ul. Powstańców Śląskich z al. Hallera. Dziś (27.08) odbył się udany przejazd próbny, więc tramwaje linii 2, 6, 7 i 17 mogą od soboty (28.08) wrócić na swoje stałe trasy w kierunku Krzyków i Kleciny.

– To trzecia ważna wakacyjna inwestycja w ramach TORYwolucji, którą oddajemy do ruchu przed terminem – zaznacza Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław. – Dzięki zaangażowaniu naszych podwykonawców i pracowników już w zeszłą sobotę, z tygodniowym wyprzedzeniem, przywróciliśmy ruch na placu Strzegomskim i na ul. Kazimierza Wielkiego. Ale działamy dalej, przed nami kolejne wyzwania – dodaje.

Teraz torowcy wkraczają na plac Jana Pawła II, gdzie wymienią rozjazdy, łuki i skrzyżowanie torów. Dzięki pracom prowadzonym przez przewoźnika, z ulgą odetchną także kierowcy, bo – jak zwykle przy tego rodzaju inwestycjach – MPK zadba o ułożenie równej, gładkiej nawierzchni w pobliżu torów, w miejscu obecnej, mocno już wyboistej.

– Pragnę uspokoić mieszkańców: na żadnym etapie prac nie będzie sytuacji, w której zamkniemy dla tramwajów cały plac. Harmonogram prac jest tak pomyślany, żeby przez cały czas tramwaje mogły tamtędy kursować w określonych relacjach. Nasze zadania skoordynowaliśmy także z Zarządem Dróg i Utrzymania Miasta, który będzie prowadził remont przejścia podziemnego pod placem – zapewnia prezes MPK. 

Plac Jana Pawła II cały czas będzie także przejezdny dla samochodów, choć będzie trzeba liczyć się z czasową zmianą organizacji ruchu, a kierowcy będą musieli zachować szczególną ostrożność.
I tak:
I ETAP – wymiana rozjazdów od strony ul. św. Mikołaja i Ruskiej.
  • Rozpoczyna się już w sobotę, 28 sierpnia.
  • Będzie realizowany bez wprowadzania dodatkowych zmian w komunikacji tramwajowej.
  • Tramwaje linii 3, 10, 20, 31, 33 będą kursowały – tak jak dotychczas – skręcając z ul. Legnickiej w Podwale (i odwrotnie).


II ETAP – wymiana rozjazdów od strony ul. Legnickiej
  • Tramwaje będą kursowały we wszystkich pozostałych relacjach: Podwalem na wprost, a także w relacji skrętnej: od strony mostu Sikorskiego w Ruską i z ul. św. Mikołaja w stronę mostu Sikorskiego.


III ETAP – wymiana skrzyżowania torów na środku placu
  • Tramwaje będą kursowały w relacjach skrętnych, tj. od strony pl. Orląt Lwowskich w Legnicką (i z powrotem), od strony mostu Sikorskiego w Legnicką (i z powrotem), od strony ul. św. Mikołaja w stronę mostu Sikorskiego i od strony mostu Sikorskiego w ul. Ruską


IV ETAP – wymiana rozjazdu od strony mostu Sikorskiego
  • Tramwaje będą kursowały prosto z Legnickiej w stronę ul. Ruskiej, z ul. św. Mikołaja w stronę Legnickiej, oraz od strony placu Orląt Lwowskich w Legnicką (i odwrotnie).


V ETAP – wymiana rozjazdu od pl. Orląt Lwowskich
  • Tramwaje będą kursowały z ul. św. Mikołaja w ul. Legnicką i w stronę mostu Sikorskiego, z ul. Legnickiej w stronę mostu Sikorskiego i w ul. Ruską i od mostu Sikorskiego w stronę Legnickiej i w stronę Ruskiej.


Prace będą kosztowały 5,9 mln złotych. Wykonawcą jest Zakład Sieci i Zasilania we Wrocławiu.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
We Wrocławiu nowe tablice w starych tramwajach

Komunikacja

We Wrocławiu nowe tablice w starych tramwajach

Jakub Rösler 25 sierpnia 2021

Wrocław wybrał wykonawcę trasy tramwajowej na Rogowskiej

Przestrzeń

Wrocław wybrał wykonawcę trasy tramwajowej na Rogowskiej

Witold Urbanowicz 24 sierpnia 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5