Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Wrocław ponownie próbuje znaleźć wykonawcę do remontu torowiska na Podwalu i Mostowej

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-12-10 10:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wrocław ponownie próbuje znaleźć wykonawcę do remontu torowiska na Podwalu i Mostowej
fot. Google Maps
MPK Wrocław ponawia przetarg na remont torów w ciągu ul. Podwale i Mostowej na odcinku od pl. Orląt Lwowskich do Księcia Witolda. Odcinek od pl. Jana Pawła II do pl. Orląt Lwowskich został wyjęty z zamówienia podstawowego i objęty prawem opcji.

Przedmiotem zamówienia jest remont torowiska tramwajowego w ul. Podwale i ul. Mostowej od pl. Jana Pawła II do ul. Księcia Witolda z wyłączeniem Mostu Sikorskiego. Zamówienie jest realizowane w formule projektuj i buduj.

Inwestycja ma na celu przywrócenie pierwotnego stanu technicznego z dostosowaniem do aktualnych wymagań. Jej celem jest też zmniejszenie liczby wykolejeń. Zakres prac obejmie wymianę szyn na długości ok. 1420 mtp. Przewidziano wykonanie nowej konstrukcji torowiska. Założono zastosowanie prefabrykowanych płyt żelbetowych bądź betonu lanego na mokro.

To już drugie podejście do realizacji zadania. Poprzedni przetarg zakończył się fiaskiem – oferty przekraczały możliwości budżetowe MPK. Tym razem jednak prawem opcji objęto zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych związanych z remontem torowiska tramwajowego w ul. Podwale na odcinku od pl. Orląt Lwowskich do pl. Jana Pawła II.

Termin składania ofert mija 4 stycznia. Kryteria wyboru to cena (60%), gwarancja (20%), doświadczenie projektanta (10%), doświadczenie kierownika budowy (10%).

Na prace projektowe i uzyskanie decyzji o starcie prac przeznaczono 112 dni. Planowany termin wyłączenia komunikacji tramwajowej od pl. Jana Pawła II do Księcia Witolda to 26 marca – 20 maja 2022 r. Natomiast na odcinku od pl. Orląt Lwowskich do pl. Jana Pawła II – od 21 maja do 8 lipca 2022 r.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wrocław rozstrzyga przetarg na nowe tramwaje. Pesa górą

Komunikacja

Wrocław rozstrzyga przetarg na nowe tramwaje. Pesa górą

Witold Urbanowicz 08 grudnia 2021

Wrocław: Pierwsza Gamma wozi pasażerów

Przestrzeń

Wrocław: Pierwsza Gamma wozi pasażerów

Witold Urbanowicz 06 grudnia 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5