Partnerzy serwisu:
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Wrocław planuje podnieść ceny biletów, ale też wprowadzić nowe

Dalej Wstecz
Autor:

Jakub Dybalski

Data publikacji:
2017-05-26 11:02
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wrocław planuje podnieść ceny biletów, ale też wprowadzić nowe
fot. Klearchos Kapoutsis, lic. CC 2.0Wrocław
Na jesień planowane są we Wrocławiu obrady rady miasta, która ma przegłosować podwyżki cen biletów. Podstawowy bilet jednorazowy zdrożeje z 3 do 3,4 zł. Nie zmienią się ceny biletów okresowych, za to pojawią się nowe ich rodzaje.

Główna zmiana, która według przedstawicieli urzędu miasta ma na celu „ujednolicenie systemu, to podniesienie ceny biletów jednorazowych do 3,4 zł. Według urzędników wrocławskie bilety wciąż będą jednymi z najtańszych w Polsce, ale tak naprawdę zrównają się cenowo z biletami 20–minutowymi w Warszawie (jednorazowy bilet w stolicy kosztuje 4,4 zł, ale to bilet przesiadkowy, w dodatku aktywny przez 75 minut). Nie zmieni się cena biletu półgodzinnego (3 zł), bilet na linie nocne i przyspieszone ma kosztować 3,6 zł.

Poszerzy się za to oferta biletów okresowych. Te, które funkcjonują teraz, nie zmienia ceny. Wprowadzone zostaną z kolei bilety półroczne (180 dni) i roczne (365 dni). Te pierwsze mają kosztować 450 zł, a te drugie 880 zł. Dodatkowo bilety semestralne, z których korzystają studenci, zostaną „uwolnione”. Do tej pory obowiązywały przez konkretny semestr. Teraz będzie można je przypisać do dowolnego cztero– lub pięciomiesięcznego terminu.

Nowością będzie też bilet grupowy, wart 36 zł, dzięki któremu 15 osób będzie mogło skorzystać wspólnie z przejazdu na danej linii, lub przez 30 minut przesiadać się między różnymi środkami transportu.

– Podniosą się jedynie ceny papierowych biletów. Dotychczasowe ceny biletów kodowanych na UrbanCard się nie zmienią. Chcemy zachęcić mieszkańców do korzystania z karty miejskiej – mówi przewodniczący Rady Miasta Jacek Ossowski w rozmowie z Gazetą Wrocławską.

To pierwsza podwyżka cen biletów w stolicy Dolnego Śląska od pięciu lat. W tym czasie sprzedaż biletów czasowych wzrosła (z 6,4 do 8,8 mln biletów rocznie), za to jednorazowych spadła (z 32 do 24,5 mln rocznie). Warto też zauważyć, że w akademickim mieście wspomniane bilety semestralne sprzedawały się w zeszłym roku dwukrotnie lepiej niż pięć lat temu.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
GOP: Modernizacja sieci mimo trudności

Komunikacja

GOP: Modernizacja sieci mimo trudności

Roman Czubiński 23 maja 2017

Radom. Gapowicz w co drugim autobusie

Prawo & Finanse

Radom. Gapowicz w co drugim autobusie

Jakub Dybalski 22 maja 2017

Warszawa liderem integracji biletowej, ale czy wzorem?

Komunikacja

Warszawa liderem integracji biletowej, ale czy wzorem?

Michał Szatkowski 22 maja 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5