Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Wrocław: Pięć ofert na projekt torowiska tramwajowego w Rogowskiej na Nowym Dworze

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2019-07-26 15:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wrocław: Pięć ofert na projekt torowiska tramwajowego w Rogowskiej na Nowym Dworze
mat. WI
Wrocław przygotowuje się do realizacji kolejnego etapu trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór. Otwarto właśnie oferty w przetargu na projekt ostatniego, 2-kilometrowego odcinka w ul. Rogowskiej, który miałby zostać zrealizowany w latach 2021-2023.

Przedmiotem przetargu, ogłoszonego przez Wrocławskie Inwestycje, jest opracowanie dokumentacji technicznej wraz z uzyskaniem stosownych decyzji administracyjnych dla budowy trasy autobusowo-tramwajowej w ul. Rogowskiej od ul. Strzegomskiej wraz z pętlą autobusowo-tramwajową Nowy Dwór oraz parkingiem przesiadkowym parkuj i jedź na 55 pojazdów. W sumie to ok. 2 km nowej trasy (ok. 1,65 km ul. Rogowskiej oraz ok. 350 m jezdni w obszarze pętli i parkingu). Więcej informacji tutaj.

Dzisiaj (26 lipca) minął termin składania ofert. W sumie wystartowało pięć firm. Wrocławskie biuro Biprogeo-Projekt zaproponowało 1,217 mln zł brutto, Biuro Projektów Komunikacyjnych w Poznaniu – 1,591 mln zł brutto, Sweco Consulting – 1,761 mln zł brutto, GM Roads Polska – 1,958 mln zł butto, a Fehlings Krug Polska – 2,934 mln zł brutto.

Budżet określony jest na 1,2 mln zł brutto, w tym 1,152 mln zł przypada na zakres gminy (trasa tramwajowa), a 48 tys. zł na zakres MPWiK. W ofertach koszty windują przede wszystkim prace wodociągowo-kanalizacyjne.

Na opracowanie dokumentacji i uzyskanie decyzji administracyjnych przeznaczono 12 miesięcy. Projektant będzie też sprawował nadzór autorski nad realizacją prac. Roboty – według założeń – będą prowadzone przez okres dwóch lat, od lutego 2021 r. do stycznia 2023 r.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wrocław z umową na wiadukt dla tramwaju na Nowy Dwór

Przestrzeń

Wrocław z umową na wiadukt dla tramwaju na Nowy Dwór

Witold Urbanowicz 25 lipca 2019

Wrocław z drugą umową na tramwaj na Nowy Dwór

Przestrzeń

Wrocław z drugą umową na tramwaj na Nowy Dwór

Witold Urbanowicz 19 lipca 2019

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5