Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Wrocław: Osiem ofert na projekt tramwaju na Swojczyce

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2021-04-26 20:35
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wrocław: Osiem ofert na projekt tramwaju na Swojczyce
mat. WI
Wrocławskie Inwestycje otworzyły oferty w przetargu na dokumentację projektową dla trasy łączącej Sępolno ze Swojczycami. O zamówienie ubiega się osiem pracowni, z czego połowa zmieściła się w zsumowanym budżecie gminy i MPWiK. Na wykonanie projektów przeznaczono 15 miesięcy.

Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej budowy wydzielonej trasy tramwajowej, z dopuszczeniem ruchu autobusów, na osiedle Swojczyce – od pętli Sępolno do nowo projektowanej pętli Swojczyce w pobliżu Bazaltowej i Chałupnicznej – w ciągu drogi wojewódzkiej 455. W sumie to 1,7 km torowiska.

W skład zamówienia wchodzi przebudowa tej drogi na odcinku o długości ok. 2,1 km, z budową wydzielonych dróg rowerowych, dróg pieszych oraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i przystankową, a także przebudowa istniejącej pętli Sępolno, gdzie zostanie odwrócony kierunek ruchu. Obok nowej pętli Swojczyce przewidziano parking przesiadkowy P&R na 181 pojazdów. Ponadto, z uwagi na zamknięcie wlotu na skrzyżowaniu ul. Swojczyckiej z Monopolową/Marco Polo, konieczna jest budowa łącznika pomiędzy ul. Marco Polo a Swojczycką w przedłużeniu ul. Mydlanej.

Najtańszą ofertę złożyła wrocławska firma Biprogeo-Projekt, która proponuje wykonanie prac za 1,724 mln zł brutto. Wrocławskie Biuro Projektów Drosystem – 2,132 mln zł brutto, LPW – 2,279 mln zł, Cone AMG – 2,396 mln zł, Safege – 2,561 mln zł, Biuro Projektów Komunikacyjnych w Poznaniu – 2,592 mln zł, Biuro Projektów Dróg i Mostów BBKS-Projekt – 2,719 mln zł, Progreg – 2,902 mln zł. Budżet na ten cel wynosi 2,413 mln zł brutto (2,0 mln zł na zakres gminy Wrocław i reszta – zakres MPWiK).

O wyborze zdecydują cena (60%), doświadczenie projektanta branży torowej (20%) oraz drogowej (20%). Na realizację prac projektowych przeznaczono 15 miesięcy.

W tej chwili trwają już zaawansowane prace projektowe dla budowy nowych mostów Chrobrego na trasie przyszłego tramwaju – wraz z odcinkiem torowiska. Ich budowa rozpocznie się w tym roku. Kontrakt, w formule projektuj i buduj, realizuje Trakcja. W sumie w ramach tych inwestycji powstanie ok. 2140 metrów nowego dwukierunkowego torowiska.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Sosnowiec z ofertami na autobusy. MAN vs Solaris

Komunikacja

Sosnowiec z ofertami na autobusy. MAN vs Solaris

Witold Urbanowicz 27 kwietnia 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5