Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Wrocław: Nowe mosty Chrobrego z torowiskiem. Jest umowa

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-05-11 08:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wrocław: Nowe mosty Chrobrego z torowiskiem. Jest umowa
mat. WI
Wrocław: Nowe mosty Chrobrego z torowiskiem. Jest umowa
Wrocław: Nowe mosty Chrobrego z torowiskiem. Jest umowa
Wrocław: Nowe mosty Chrobrego z torowiskiem. Jest umowa
Wrocławskie Inwestycje podpisały w piątek (8 maja) umowę na budowę nowych mostów Chrobrego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 455. W ramach inwestycji powstanie też odcinek torowiska tramwajowego, które w przyszłości wykorzystają tramwaje jadące na Swojczyce.

Inwestycja obejmuje budowę nowych mostów drogowych łączących Sępolno ze Swojczycami – południowego (nad kanałem przecwipowodziowym) i północnego (nad kanałem żeglugowym) wraz z układem drogowym. Obiekty powstaną po lewej stronie istniejących przepraw (patrząc w kierunku Swojczyc). Most południowy będzie liczył 153,51 m, a północny – 75,30 m. Po obu stronach powstaną chodniki i drogi rowerowe. Nowe mosty będą miały nośność 50 ton (obecna przeprawa z uwagi na stan techniczny ma nośność jedynie 15 m).

Na moście zostanie też wybudowane torowisko tramwajowe, które w przyszłości będą wykorzystywać tramwaje jadące na Swojczyce. Miasto dysponuje już koncepcją nowej linii, która powstanie w ramach kolejnego etapu. 1,7-kilometrowa trasa tramwajowo-autobusowa ma w przyszłości łączyć istniejącą pętlę na Sępolnie z nową, która powstanie obok osiedla OIimpia Port. W ramach budowy mostów powstanie samo torowisko na przeprawie, słupy trakcyjne (bez sieci) – torowisko w tym etapie nie będzie połączone z istniejącą pętlą.

W piątek Wrocławskie Inwestycje podpisały umowę z wykonawcą. Firma Trakcja PRKiI ma 24 miesiące na dokończenie projektowania, uzyskanie wszystkich niezbędnych pozwoleń i wybudowanie dwóch nowych przepraw. Wartość umowy to 69,660 mln zł.


Na czerwono zaznaczony odcinek torowiska, który powstanie w ramach inwestycji mostowej

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5