Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
Przestrzeń

Wrocław: Niebawem umowa na ostatni odcinek tramwaju na Nowy Dwór

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2022-01-11 16:30
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wrocław: Niebawem umowa na ostatni odcinek tramwaju na Nowy Dwór
wiz. UM Wrocław
Zakończyły się formalności związane z przetargiem na ostatni odcinek trasy tramwajowo-autobusowej na Nowy Dwór – wzdłuż Rogowskiej, od Strzegomskiej do planowanej pętli Nowy Dwór. Po zakończonej rutynowej i obowiązkowej kontroli uprzedniej prezesa Urzędu Zamówień Publicznych Wrocław będzie mógł podpisać umowę z wykonawcą.

Projekt przewiduje budowę ok. 1.7-km odcinka trasy tramwajowej wzdłuż ul. Rogowskiej od Strzegomskiej do pętli Nowy Dwór. Torowisko zostanie poprowadzone w jezdni. Jak wylicza miasto, powstanie ok. 1,79 km wydzielonej drogi rowerowej, 1,3 km ciągu pieszo-rowerowego, 2,28 km chodników, przejścia i przejazdy rowerowe. Przewidziano cztery pary przystanków tramwajowo-autobusowych wzdłuż ulicy Rogowskiej.

Pętla tramwajowa, która powstanie na wysokości obecnej pętli autobusowej, będzie miała dwa tory oraz dwie jezdnie dla autobusów. Kraniec będzie znacznie większy i zajmie powierzchnię między Rogowską, Żernicką i Zemską. Na krańcu powstaną dwa stanowiska przewidziane do ładowania autobusów elektrycznych i parking park and ride na 70 miejsc.

Oferty poznaliśmy na przełomie czerwca i lipca, a w sierpniu wskazano zwycięzcę – to firma Skanska z ofertą na kwotę 72,6 mln zł. Teraz kończą się formalności związane z wyborem. – Jesteśmy już po wszystkich formalnościach związanych z kontrolą uprzednią przeprowadzaną przez UZP w sprawie ostatniego odcinka tej niezwykle ważnej inwestycji. Są one obligatoryjne dla zadań w które zaangażowane są duże środki unijne, a tak jest w tym przypadku. Teraz możemy podpisać umowę z wykonawcą na realizację ostatniego odcinka trasy wzdłuż ul. Rogowskiej – informuje Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Na przełomie czerwca i lipca minął termin składania ofert. W postępowaniu wystartowało 13 firm z ofertami na kwoty od 72,6 mln zł do 118,1 mln zł. W budżecie określonym na kwotę 77,8 mln zł brutto zmieściło się trzech wykonawców.

Na realizację prac przeznaczono 15 miesięcy. Docelowo, cała trasa autobusowo-tramwajowa łącząca plac Orląt Lwowskich z Nowym Dworem będzie liczyć 7 km. Cała TAT na Nowy Dwór będzie gotowa w 2023 roku.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wrocław z dodatkowymi środkami na tramwaj na Nowy Dwór

Przestrzeń

Wrocław z dodatkowymi środkami na tramwaj na Nowy Dwór

Redakcja 25 listopada 2021

Autobusy pojadą po wiadukcie na TAT w 2022 roku

Przestrzeń

Autobusy pojadą po wiadukcie na TAT w 2022 roku

Jakub Rösler 11 października 2021

Wrocław wybrał wykonawcę trasy tramwajowej na Rogowskiej

Przestrzeń

Wrocław wybrał wykonawcę trasy tramwajowej na Rogowskiej

Witold Urbanowicz 24 sierpnia 2021

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5