Partnerzy serwisu:
#Wojna Rosja - Ukraina - zobacz serwis specjalny!
PARTNER DZIAŁU


Komunikacja

Wrocław kupuje 40 nowych tramwajów. Rusza przetarg

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2017-05-18 10:17
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wrocław kupuje 40 nowych tramwajów. Rusza przetarg
fot. Kubolon100, lic. CC BY-SA 4.0 Wikimedia commons
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne we Wrocławiu rozpisało przetarg na dostawę 40 wieloczłonowych, częściowo bądź całkowicie niskopodłogowych tramwajów. Dostawy nowych pojazdów miałyby zakończyć się w 2019 r.

Przedmiotem rozpisanego przez MPK Wrocław przetargu jest dostawa 40 sztuk fabrycznie nowych, wieloczłonowych tramwajów jednokierunkowych. Pojazdy mają być całkowicie lub częściowo niskopodłogowe. Tramwaj musi posiadać podzespoły napędu (falowniki, silniki, przetwornice) oraz układ klimatyzacji już produkowane i eksploatowane w okresie nie krótszym niż 2 lata. Wykonawca musi dostarczyć też wyposażenie specjalistyczne. Więcej o specyfikacji zamówienia piszemy tutaj.

Termin składania ofert mija 3 lipca. W przetargu mogą brać udział firmy, które w okresie ostatnich trzech lat zrealizowały dostawę co najmniej 20 fabrycznie nowych, całkowicie lub częściowo niskopodłogowych tramwajów, wyposażonych w podzespoły napędu (falowniki, silniki, przetwornice) oraz układ klimatyzacji już produkowane i eksploatowane w okresie nie krótszym niż 2 lata.

Zamówienie ma zostać zrealizowane do 30 listopada 2019 r. Szacunkowa wartość zamówienia to 196,2 mln zł netto. Postępowanie może być unieważnione w przypadku nieprzyznania dofinansowania unijnego.

Wrocław w najbliższych latach planuje sporą rozbudowę sieci tramwajowej. Do roku 2022 przewidziano realizację sześciu tras o długości ok. 15 km.

Podziel się z innymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
Wrocław znowu próbuje zbudować tramwaj na Hubskiej

Komunikacja

Wrocław znowu próbuje zbudować tramwaj na Hubskiej

Witold Urbanowicz 11 maja 2017

Wrocław: Jesienią przetarg na tramwaj na Popowickiej

Przestrzeń

Wrocław: Jesienią przetarg na tramwaj na Popowickiej

Witold Urbanowicz 08 marca 2017

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5