Partnerzy serwisu:
Przestrzeń

Wrocław: Kto wyremontuje tory do pętli Biskupin? Sześć ofert

Dalej Wstecz
Autor:

Witold Urbanowicz

Data publikacji:
2020-07-07 18:00
Tagi:
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

facebookLogolinkedInLogolinkedInLogo
emailLogowykopLogogooglePlusLogo

 

Wrocław: Kto wyremontuje tory do pętli Biskupin? Sześć ofert
fot. Google Street Map
MPK Wrocław otworzyło oferty w przetargu na wykonanie remontu trasy tramwajowej od zajezdni Dąbie do pętli Biskupin. O zamówienie ubiega się sześć podmiotów. Prace rozpoczną się w połowie wakacji.

Przedmiotem przetargu jest remont torowiska tramwajowego w ul. Wróblewskiego i Olszewskiego od zajezdni Dąbie do pętli Biskupin. W sumie prace obejmą 3600 mtp. Geometrię zmieni pętla Biskupin – inaczej rozwiązany zostanie wjazd na żeberko. Więcej o specyfikacji zamówienia pisaliśmy tutaj.

Dziś (7 lipca) minął termin składania ofert. Wystartowało sześć firm. W budżecie określonym na 24,416 mln zł brutto zmieścili się niemal wszyscy. Wrocławski Zakład Sieci i Zasilania zaoferował wykonanie prac za 19,793 mln zł brutto, GM Roads Polska z Żarowa – za 22,271 mln zł brutto, KZN Rail z Krakowa za 23,641 mln zł brutto, ZUE z Krakowa – za 23,958 mln zł brutto, Strabag Infrastruktura z Wrocławia – za 24,022 mln zł brutto, a konsorcjum Track Tec Construction (Wrocław i Bickhardt Bau – za 31,369 mln zł brutto.

O wyborze zdecydują cena (60%), okres gwarancji (20%), termin realizacji robót budowlanych (20%). Wszyscy zaoferowali 60 miesięcy gwarancji oraz termin realizacji skrócono o 14 dni.

Rozpoczęcie robót przewidziano 27 lipca. Wszystkie prace, za wyjątkiem robót wykończeniowych niewymagających zmian w komunikacji zbiorowej i zamknięcia linii tramwajowej, mają zostać wykonane do 13 listopada. MPK Wrocław chce zgrać remont z Wrocławskimi Inwestycjami, które będą realizować aleję Wielkiej Wyspy tak, by inwestycje odbyły się w tym samym czasie.

MPK Wrocław otworzyło oferty w przetargach na dokumentację projektową dla wymiany kilku wyeksploatowanych rozjazdów. Przedmiotem jednego z przetargów jest opracowanie dokumentacji projektowej wykonawczej dla wymiany rozjazdów z podziałem na trzy części. Jedna z nich dotyczy rozjazdu al. Hallera i Powstańców Śląskich (rozjazd od al. Hallera). Kolejna część to dwa rozjazdy na skrzyżowaniu ul. Powstańców Śląskich i al. Hallera (rozjazdy w u. Powstańców Śląskich), a ostatnia – rozjazdu na skrzyżowaniu al. Hallera i Grabiszyńskiej (rozjazd od al. Hallera). Budżet na ten wynosił 150 tys. zł brutto. Zakład Budowlany Klier z miejscowości Chrząstawa Mała zaproponował w sumie 145,5 tys. zł brutto, a Cone AMG z Warszawy – 161,1 tys. zł brutto.

Drugi przetarg również jest podzielony na trzy części. Pierwsza dotyczy dokumentacji dla wymiany rozjazdu w węźle ul. Piotra Skargi – ul. Teatralna (rozjazd od placu Dominikańskiego), druga – rozjazdu na skrzyżowaniu ul. Kazimierza Wielkiego – ul Krupnicza (rozjazd od placu Dominikańskiego) oraz rozjazdu od ul. Ruskiej, a ostatnia – rozjazdu na skrzyżowaniu ul. Legnicka – ul. Złotoryjska wraz z remontem toru od przystanku Dolmed do skrzyżowania z ul. Strzegomską wraz ze skrzyżowaniem. Budżet na ten wynosił 190 tys. zł brutto. Zakład Budowlany Klier z miejscowości Chrząstawa Mała zaproponował w sumie 154,2 tys. zł brutto, a Cone AMG z Warszawy – 210,3 tys. zł brutto.

Podziel się z innymi:


facebookLogolinkedInLogolinkedInLogoemailLogowykopLogogooglePlusLogo
Zobacz również
MPK Wrocław podpisuje umowy na remonty tramwajów 205 WrAs i 16 T

Komunikacja

MPK Wrocław podpisuje umowy na remonty tramwajów 205 WrAs i 16 T

Witold Urbanowicz 29 czerwca 2020

MPK Wrocław wybrał wykonawcę przebudowy torowiska w al. Hallera

Przestrzeń

MPK Wrocław wybrał wykonawcę przebudowy torowiska w al. Hallera

Witold Urbanowicz 26 czerwca 2020

 

 

 

 

 

 

Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa oraz ich poprawiania.


współpraca

 Rynek Kolejowy Rynek Lotniczy Rynek Infrastruktury ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | BM5